REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nie tylko dla podróżnych, czyli nowe życie dworców PKP

  • Autor: wnp.pl
  • 24 cze 2015 19:41
Nie tylko dla podróżnych, czyli nowe życie dworców PKP
Dworzec PKP w Rabce

Kolejny dworzec chcą zmodernizować PKP. Tym razem spółka zajmie się obiektem w Wejherowie.

REKLAMA

W środę kolejarze i samorządowcy podpisali list intencyjny w tej sprawie. Według planów, dworzec w Wejherowie czeka kompleksowa modernizacja. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających trudności z poruszaniem się.

Poddasze oraz pierwsze piętro odnowionego budynku mają zostać zagospodarowane przez powiat wejherowski i miasto Wejherowo na cele kulturalne i edukacyjne.

W ramach planowanego projektu „Kolej na Kulturę” ma tam powstać przestrzeń wystawiennicza, miejsce spotkań oraz sala konferencyjna. Rozpoczęcie inwestycji zaplanowane jest na trzeci kwartał 2016 r.

Jarosław Bator, członek zarządu PKP podkreślił, że dworzec w Wejherowie będzie kolejnym, którego przestrzeń spółka udostępni władzom samorządowym na cele kulturalne lub edukacyjne.

- Dotychczas, dzięki naszej współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, powstały między innymi biblioteka i czytelnia w Rumi oraz w Obornikach Śląskich, a także przestrzeń wystawiennicza na antresoli wrocławskiego dworca głównego - wskazał Bator.

- Jestem przekonany, że zmodernizowany dworzec w Wejherowie będzie nie tylko służył podróżnym, ale też stanie się miejscem, gdzie mieszkańcy miasta będą mogli miło spędzić czas - dodał.

Natomiast Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa, przypomniał, że zabytkowy dworzec został zbudowany ponad 150 lat temu.

- Od wielu lat zabiegaliśmy o remont tego budynku. Cieszę się, że wspólnie z powiatem i PKP doprowadzimy do tego, aby stał się wizytówką kulturalno-edukacyjną Wejherowa - zaznaczył Hildebrandt.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY