REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nie tylko drogi i autostrady, ale i gmach GDDKiA - do remontu

  • Autor: wroclaw.pl
  • 14 lip 2014 16:48
Nie tylko drogi i autostrady, ale i gmach GDDKiA - do remontu
Gmach GDDKiA, Wrocław, fot. UM Wrocław, Miłosz Turowski

Na ul. Powstańców Śląskich we Wrocławiu ogrodzono teren wokół siedziby Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Trwają tam prace przygotowawcze do gruntownej przebudowy, dzięki której zabytkowy obiekt zyska m.in. oszkloną fasadę na poziomie trzeciej kondygnacji i zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

REKLAMA

– Budynek zostanie przebudowany w taki sposób, aby spełniał wszelkie normy oraz wytyczne związane z zakresem funkcjonowania placówek i urzędów publicznych. Przebudowa ma przede wszystkim na celu podniesie standardu obsługi petentów urzędu oraz podniesienie wydajności pracy urzędników – mówi Michał Radoszko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu - informuje portal wroclaw.pl.

Remont wykona częstochowska firma Ulbud, koszt inwestycji wyniesie około 14 milionów złotych, a remont potrwa dwa lata.

 – Przetarg rozstrzygnięto w kwietniu. Była to najkorzystniejsza finansowo oferta. Do przetargu zgłosiło się osiem firm. Ich oferty opiewały na kwoty od 14,1 mln złotych do 17, 7 mln. Budowa zostanie w całości sfinansowana z budżetu państwa – dodaje Michał Radoszko.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY