REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nie zbudują stadionu według projektu Zahy Hadid, bo jest za drogi?

  • Autor: dezeen.com
  • 20 lip 2015 11:08
Nie zbudują stadionu według projektu Zahy Hadid, bo jest za drogi?
Projekt stadionu w Tokio, fot. zaha-hadid.com

Projekt przygotowany przez Zaha Hadid Architects dla japońskiego Ministerstwa Sportu nie zostanie zrealizowany. Koszt budowy stadionu to ponad 2 mld zł. Miał to być stadion szykowany na Olimpiadę w 2020 r.

REKLAMA

Japoński premier Shinzo Abe ogłosił, że projekt stadionu zaproponowany przez architektów z pracowni Zahy Hadid zostanie zaprojektowany od nowa, ze względu na zbyt wysokie koszty - podaje portal Dezeen.com

Stadion miał być gotowy na Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2020 r. w Tokio. W związku z tymi doniesieniami biuro Zaha Hadid Architects wydało specjalne oświadczenie. Czytamy w nim, że zespół projektowy ZHA dołożył wszelkich starań podczas pracy nad projektem i wszystkie etapy projektu konsultowane były z japońskim Ministerstwem Sportu.

Projekt stadionu Zahy Hadid został także skrytykowany przez znanych japońskich architektów, m.in. Toyo Ito, Sou Fujimoto, Kengo Kuma i Fumihiko Maki. Zebrali oni podpisy pod petycją o przeprojektowanie stadionu ze względu na zbyt dużą skalę przedsięwzięcia.

Zdaniem Zahy Hadid prawdziwym powodem, dla którego projekt może nie zostać zrealizowany to niezgoda na budowanie w Japonii stadionu narodowego przez obcokrajowca. Hadid w jednym z wywiadów nazwała architektów japońskich hipokrytami, ponieważ sami projektują na całym świecie... natomiast w Tokio nie wygrali konkursu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY