REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowa galeria w Łodzi - okno sztuki na świat

  • Autor: UM Łódź
  • 17 mar 2015 09:15
fot. Urząd Miasta Łodzi

Na ulicy Piotrkowskiej powstała nowa galeria Akademii Sztuk Pięknych. - To będzie „okno" sztuki na świat, dzięki tej galerii będziemy bliżej mieszkańców - mówiła prof. Jolanta Rudzka - Habisiak, rektor ASP.

REKLAMA

W nowej galerii będzie można zobaczyć prace studentów i pracowników kierunków artystycznych. Galeria przy ul. Piotrkowskiej 68 powstała dzięki dobrej współpracy uczelni i miasta, do którego należy lokal. Wnętrza aranżowane były przez pracowników i studentów. W lokalu odbywać się będą nie tylko wystawy, ale także seminaria, wykłady i inne wydarzenia.

- Dzięki temu miejscu więcej osób pozna twórczość młodych łódzkich artystów, być może część prac zostanie sprzedana. Takie miejsca, jak ta galeria ożywiają ulicę Piotrkowską i przyciągają do niej ludzi - przyznała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Na wystawie towarzyszącej otwarciu zobaczyć można dorobek wydziałów ASP. Są wśród nich obrazy, plakaty, grafiki, rzeźby, fotografie, gobeliny, tkaniny artystyczne, projekty ubrań i biżuterii. W witrynie lokalu wyświetlane są animacje i prezentacje multimedialne, które zostaną upublicznione w witrynie galeryjnej. Ekspozycję można oglądać do 25 marca 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY