REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowe miejsce kształcenia lekarzy w Rzeszowie

  • Autor: propertydesign.pl
  • 04 kwi 2014 11:44
Nowe miejsce kształcenia lekarzy w Rzeszowie
Zakład Nauk o Człowieku w Rzeszowie, fot. Skanska

Uniwersytet Rzeszowski wkrótce wzbogaci się o Zakład Nauk o Człowieku. Obiekt, który będzie służył przyszłym studentom medycyny w Rzeszowie, wybuduje Skanska. Autorem projektu jest Karpla Konsulting.

REKLAMA

Inwestycja Uniwersytetu Rzeszowskiego będzie kosztowała 17,7 mln zł brutto. Zakład Nauk o Człowieku będzie gotowy w czerwcu przyszłego roku.

- Budowa Zakładu Nauk o Człowieku to ważny krok do uruchomienia na Uniwersytecie Rzeszowskim kierunku lekarskiego – mówi Prorektor ds. rozwoju Dr hab. inż. Czesław Puchalski, prof. UR. Warunkiem do kształcenia przyszłych lekarzy jest bowiem odpowiednia baza. Taką wybuduje Skanska na zlecenie Uniwersytetu Rzeszowskiego u zbiegu ulic Zenitowej i Leszka Czarnego w okolicy Szpitala Wojewódzkiego nr 2. Budynek powstanie na działce o powierzchni 0,65 hektara.

Zakład Nauk o Człowieku będzie bazą dydaktyczno-badawczą (tzw. „prosektorium”), w którym planowane jest uruchomienie czterech jednostek: Anatomii Prawidłowej Człowieka, Histologii z Embriologią, Anatomii Patologicznej Człowieka, oraz Medycyny Sadowej.

Zakład Nauk o Człowieku będzie budynkiem z dwoma kondygnacjami nadziemnymi i jedną podziemną. - Kubatura obiektu wyniesie 14 tys. m³, a powierzchnia użytkowa ponad 2,3 tys. m² - mówi Andrzej Janora, Menadżer Projektu, Skanska. – Budynek będzie mieć prawie 14 m w najwyższym punkcie, 93 m długości i 15 m szerokości.
Zakres prac, które wykona Skanska, obejmuje także wyposażenie sal i laboratoriów dydaktycznych, które będą służyły studentom medycyny - dodaje.

Skanska wykona również zagospodarowanie terenu wokół Zakładu Nauk o Człowieku, m.in. chodniki, drogi, trawniki, ławki i stanowisko do przypinania rowerów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY