REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowe wieści z budowy dworca w Bydgoszczy

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 20 paź 2014 09:39
Trwa modernizacja bydgoskiego dworca, fot. UM Bydgoszcz

Na placu budowy dworca powstają między innymi zadaszenia peronów. Coraz wyżej pnie się tez konstrukcja nowego budynku głównego - podaje bydgoski magistrat. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm Budimex i Lech.

REKLAMA

Jak informuje bydgoski magistrat, modernizacja dworca to największa kolejowa inwestycja prowadzona w Bydgoszczy. Przy ul. Zygmunta Augusta wylewany jest strop nad najniższą podziemną kondygnacją nowego głównego budynku. Powstają także żelbetowe słupy, które utrzymywać maja kolejne kondygnacje obiektu. Równocześnie trwają prace związane z restylizacją budynku dworca wyspowego. Oprócz przebudowy dachu i odbudowie charakterystycznych wież wymieniana jest także stolarka okienna. Nad peronami powstają też konstrukcje zadaszeń. Ich wysokość jest dostosowana do planowanego prześwitu w budynku głównym. w ten sposób nie będą ograniczać znacząco widoczności odrestaurowanego dworca wyspowego.

Na peronach układane są tez ryflowane płyty, które ułatwiać będą orientację osobom niedowidzącym i niewidomym. Cały czas prowadzone są prace remontowe w tunelu pasażerskim, który będzie miał wzmocnioną konstrukcję i wymienione panele okładzin.

Budowę wspomagają dwa żurawie. Budowany dworzec będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Całościowy koszt projektu to około 197 mln zł. Dworzec w Bydgoszczy zostanie oddany do użytku do końca 2015 roku. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm Budimex i Lech.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY