REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowoczesne rozwiązania techniczne w Expo Kraków

  • Autor: PAP
  • 21 sty 2014 15:08

W Krakowie powstają nowe hale targowo-kongresowe o powierzchni 13 tys. mkw. Otwarcie Expo Kraków, bo o nim mowa, zostało zaplanowane na 14 maja 2014 roku. Projekt jest realizowany pod egidą Targów w Krakowie.

REKLAMA

Jak mówi wiceprezes Targów w Krakowie Ewa Woch, teren, na którym powstaje EXPO Kraków, jest poprzemysłowy, zniszczony i zaniedbany. Dlatego inwestor uważa, że przyczynia się do rewitalizacji tej części miasta.

Dach hali ma nietypowe, bo drewniane wiązary. Specjalnie do potrzeb wystawców prezentujących ciężki sprzęt dostosowana zostanie nośność podłogi.

Jak podkreśliła prezes Targów w Krakowie Grażyna Grabowska, atutem obiektu jest brak słupów w halach, co pozwala dowolnie aranżować przestrzeń. Pojawi się dużo większy komfort zarówno dla wystawców, jak i ich klientów. Zostanie zażegnany problem tłoku, lepszy stanie się dojazd i możliwość zaparkowania.

W EXPO Kraków znajdą się klimatyzowane sale konferencyjne (z możliwością ich podziału na kilkanaście mniejszych) oraz mające 1,4 m tys. mkw. lobby. Parking przed obiektem został zaprojektowany na 700 miejsc. Dwa wejścia do centrum umożliwią organizację dwóch imprez targowych jednocześnie.

Jak powiedział wiceprezes Targów w Krakowie Paweł Nikliński, koszt inwestycji razem z zakupem ziemi, budową drogi i samego obiektu to ok. 70 mln zł; została ona sfinansowana ze środków własnych Targów w Krakowie oraz z kredytu. Inwestycję zrealizowała krakowska firma Re-Bau.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY