REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowoczesny polski design w Teatrze 6. piętro

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 sty 2015 11:33
Nowoczesny polski design w Teatrze 6. piętro
Teatr 6. piętro, fot. Noti
Nowoczesny polski design w Teatrze 6. piętro
Nowoczesny polski design w Teatrze 6. piętro
Nowoczesny polski design w Teatrze 6. piętro

Teatr 6. piętro zaadoptował przestrzenie w budynku Pałacu Kultury i Nauki przy Placu Defilad w Warszawie. Neoklasycystyczne wnętrza z drewnianymi podłogami zostały skontrastowane z nowoczesnym, minimalistycznym designem

REKLAMA

Świętujący sukcesy frekwencyjne swoich spektakli Teatr kierowany przez Michała Żebrowskiego i Eugeniusza Korina, z okazji pierwszej premiery w 2015 roku “Polityki” w reżyserii Eugeniusza Korina, zaskoczył widzów nowoczesnym polskim designem we foyer. Pojawił się w nim nowoczesny design od Noti.

W projekcie foyer teatru najistotniejsze było stworzenie miejsca otwartego, zapraszającego do integracji, wygodnego do prowadzenia dyskusji, ale też umożliwiającego chwile relaksu. Teatr 6. piętro zaadoptował przestrzenie w budynku Pałacu Kultury i Nauki. Neoklasycystyczne wnętrza z drewnianymi podłogami zostały skontrastowane z nowoczesnym, minimalistycznym designem charakterystycznym dla marki Noti. Aranżację ocieplają najwyższej jakości tkaniny, miękkie wełny w żywych kolorach. Dlatego też do wnętrza Teatru wybrane zostały nieregularne, organiczne w formie siedziska Bouli (proj. Julia Pawlikowska, Olga Mężyńska, Urszula Burgieł, efekt współpracy Noti ze studentami Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu) oraz bardzo kobiece, lekkie sofy i fotele Manta (proj. Piotr Kuchciński) zachęcające do tego, by przysiąść się, dołączyć do grupy znajomych. Oba meble z kolekcji Noti to klasyki w tworzeniu aranżacji przestrzeni publicznej o funkcji otwartej, integrującej, przeznaczonej do spędzania wolnego czasu.

Z kolei w części barowej Teatru 6. piętro zaproponowane zostały Oskary designu czyli stoliki H2 zaprojektowane przez Piotra Kuchcińskiego oraz wygodne, kubełkowe hokery Mishell tego samego projektanta.

Teatr 6. piętro nazwę swą zawdzięcza lokalizacji - jest usytuowany na szóstym piętrze Pałacu Kultury i Nauki przy Placu Defilad w Warszawie w zaadaptowanej Sali Koncertowej. Teatr od początku przykłada wielką wagę do wyboru sztuk tworzących repertuar i do obsady aktorskiej pod hasłem Wyższy Poziom Teatru. Połączenie tradycyjnych wartości teatru literackiego ze śmiałymi poszukiwaniami interpretacyjnymi oraz z aktorstwem najwyższej próby przyczyniło się do powstania zaskakującego repertuaru i sukcesu frekwencyjnego. Teraz zaprasza widzów do nowego foyer zaprojektowanego wg najnowszych kanonów sztuki użytkowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY