REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Odnowiono zabytkowy zamek w Piotrkowie Trybunalskim

  • Autor: piotrkow.pl
  • 09 gru 2014 12:53
Odnowiono zabytkowy zamek w Piotrkowie Trybunalskim
Wieża Zamku Królewskiego w Piotrkowie Trybunalskim, fot. piotrkow.pl

Dobiega końca ostatnia inwestycja wykonywana w ramach drugiego etapu projektu Trakt Wielu Kultur w Piotrkowie Trybunalskim. Obecnie trwa porządkowanie placu przy Zamku Królewskim.

REKLAMA

- Inwestycja jest już na finiszu. Budowlańcy prowadzą ostatnie prace wykończeniowe. W najbliższych dniach planowany jest odbiór inwestycji - mówi Małgorzata Majczyna, Dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.

Podczas remontu konserwatorsko-budowlanego Zamku Królewskiego wykonano prace związane z renowacją cokołu kamiennego, ścian z cegły, obramień okiennych oraz elementów narożnych z piaskowca. Miejskie Biuro Inwestycji i Remontów zleciło także remont i konserwację stolarki okienno-drzwiowej oraz innych elementów drewnianych elewacji. Prace te zostały już zakończone. Renowację przeszły również zawilgocone ściany wewnętrzne piwnic, a wokół budynku wykonano kanalizację deszczową oraz drenaż opaskowy - informuje portal miejski piotrkow.pl

Zamek pochodzi z XVI wieku i został wybudowany na zlecenie Zygmunta I Starego. Architektura obiektu należy do stylu późnogotyckiego i renesansowego. Architektem był wówczas Benedykt z Sandomierza. Dziś w zamku mieści się muzeum.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY