REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Odnowionym mostem udamy się na zrewitalizowaną Starówkę

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 29 sty 2015 14:11
fot. UM Bydgoszcz

Most w ciągu ul. Tamka w Bydgoszczy remontowany jest w ramach rewitalizacji ulic Starego Miasta.

REKLAMA

Trwają prace na remontowanym moście w ulicy Tamka. Wcześniej przebudowano dwa inne mosty na Starym Mieście: J. Sulimy-Kamińskiego oraz w ciągu ul. Ku Młynom.

Jak podaje bydgoski magistrat na przeprawie w miejsce asfaltu pojawi się nawierzchnia kamienna. Na chodnikach ułożone zostaną granitowe płyty, a barierki będą identyczne jak te na mostku przy ul. Ku Młynom. W ten sposób zrewitalizowane przeprawy będą też mieć jednolity, estetyczny wygląd. Termin zakończenia wszelkich prac na moście wyznaczono na 30 kwietnia br.

Most w ciągu ul. Tamka remontowany jest w ramach rewitalizacji ulic Starego Miasta. Zadanie objęło kilkanaście uliczek, a także przeprawy w ciągu ul. Mostowej i Ku Młynom. Wszystkie prace kosztują około 10 mln zł. Uliczki zyskały  estetyczne nawierzchnie, dostosowane do zabytkowego charakteru tej części Bydgoszczy. Zrównano także poziom chodników z jezdniami. Z jednej strony ułatwia poruszanie się osobom niepełnosprawnym, a z drogiej strony pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni pod letnie ogródki, kawiarnie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY