REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Odrestaurowano elewację dworca wyspowego w Bydgoszczy

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 21 sie 2015 15:35
Odrestaurowano elewację dworca wyspowego w Bydgoszczy

Ukończono już prace na peronie 3 przy rewitalizowanym budynku dworca wyspowego w Bydgoszczy. Zamontowano tam między innymi zadaszenia i elementy elektronicznej informacji pasażerskiej.

REKLAMA

Od poniedziałku (24 sierpnia) pasażerowie będą mogli korzystać z nowych kas biletowych w budynku dworca głównego w Bydgoszczy. Tam również poczekają na pociąg.

Dla podróżnych dostępne będą kasy Intercity, Arrivy i Przewozów Regionalnych. Pasażerowie będą mieli dostęp do dworca bezpośrednio od ulicy Zygmunta Augusta. Następnie schodami lub schodami ruchomymi będą mogli dostać się na poziom „-1”, dokąd niepełnosprawni dostaną się także windami, a potem z tunelu schodami bądź windami bezpośrednio na perony. Dotychczasowy dworzec tymczasowy zostanie zlikwidowany, a obsługę kasową przejmą kasy zlokalizowane na poziomie „-1”.

Nowy bydgoski dworzec staje się jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Budynek zyskał więcej kondygnacji, wprowadzone zostaną nowe funkcje. Poza przestrzenią przeznaczoną na obsługę podróżnych, wewnątrz pojawi się także powierzchnia komercyjna z ofertą handlową i gastronomiczną, a także lokale biurowe. Dworzec zostanie wyposażony w monitoring i system przeciwpożarowy.

Nowy dworzec tworzyć mają dwa budynki. Odrestaurowana została już elewacja dworca wyspowego. Wyróżnia się on licznymi zdobieniami, odtworzonym dwuspadowym dachem oraz wieżami. W środku powstaje też poczekalnia oraz przestrzenie biurowe.

Inwestorem jest PKP S.A. Łączna wartość realizowanego projektu to ok. 197 mln zł. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków unijnych, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY