REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Odtworzą muszlę koncertową w Radomiu

  • Autor: PAP
  • 31 sie 2015 09:12
Odtworzą muszlę koncertową w Radomiu
fot. Fotolia

Do końca roku w znajdującym się w centrum Radomia parku Kościuszki, powstanie muszla koncertowa. 800 tys. zł na budowę obiektu miasto otrzyma z rezerwy budżetowej państwa. Muszla koncertowa powstanie w miejscu, w którym przed laty był podobny obiekt.

REKLAMA

Projekt ma się zamknąć w kwocie 1 mln zł. Jak poinformował pełnomocnik prezydenta Radomia ds. kontaktów z rządem Zbigniew Banaszkiewicz 20 proc. tej sumy dołoży gmina.

Na poniedziałkowej sesji radni mają wprowadzić zmiany do uchwały budżetowej, aby zapewnić pieniądze na ten cel.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski podkreślał, że muszla powinna być wybudowana do końca roku. Według niego, będzie to dobre miejsce m.in. do występów początkujących artystów. "Widzę tutaj taką szansę szczególnie dla młodych ludzi, którzy chcieliby promować swoją twórczość wśród mieszkańców Radomia" - mówił.

Muszla koncertowa ma powstać w miejscu, w którym przed laty stał podobny obiekt. Rozebrano go na początku lat 90., po tym jak wcześniej uległ pożarowi i dewastacji.

Mieszkańcy Radomia wspominają, że w latach 60. i 70. ub. wieku w parkowej muszli koncertowej odbywały się koncerty muzyki kameralnej oraz występy dzieci z radomskich przedszkoli i szkół. Od dwóch lat grupa radomian prowadziła starania, by muszla koncertowa została wybudowana w ramach funduszy z tzw. budżetu obywatelskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY