REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ogródki restauracyjne a estetyka miasta - Poznań ustala zasady

  • Autor: poznan.pl
  • 30 sty 2015 13:46
Ogródki restauracyjne a estetyka miasta - Poznań ustala zasady
fot. poznan.pl

Restauratorzy ze Starego Rynku w Poznaniu otrzymali nowe wytyczne dotyczące wyglądu ogródków letnich przy lokalach. Ujednolicone zostały nawet rozmiary parasolek. To wszystko po to, aby przywrócić porządek w tej reprezentacyjnej przestrzeni publicznej miasta.

REKLAMA

- Musimy wzorować się na rozwiązaniach z Europy Zachodniej, gdzie ogródki na starówkach są spokojnymi i pięknymi miejscami dla całych rodzin, a nie chaotycznymi powierzchniami reklamowymi. Dziś na Starym Rynku mamy hale, a nie ogródki. A dla wyglądu tego miejsca ważne jest by ogródek był ogródkiem - powiedział prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.  

Jak podkreśla zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski "kluczem w tej dyskusji są parametry w jakich restauratorzy będą mogli konstruować swoje ogródki. Są one niezbędne do poprawy estetyki przestrzeni Starego Rynku". 

Wytyczne obejmują między innymi wygląd i wymiary parasoli, kolory i konstrukcje podestów oraz ogrodzeń. Ujednolicenie architektury ogródków dotyczy też mebli oraz ograniczeń w instalowaniu barków, lodówek, telewizorów i urządzeń nagłośnieniowych czy reklamowych - podaje portal miejski poznan.pl

Nowe wytyczne przygotował zarządca Starego Rynku, czyli Estrada Poznańska we współpracy z Miejskim Konserwatorem Zabytków i Plastykiem Miejskim. 

Plastyk Miejski Piotr Libicki przypomina, że "w drugiej połowie ubiegłego roku odbyło się kilka spotkań z restauratorami, na których dyskutowany był kierunek zmian, propozycje Miasta oraz uwagi samych przedsiębiorców".

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY