REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Okrąglak - hala widowiskowo-sportowa w Opolu idzie do remontu

  • Autor: wnp.pl
  • 03 wrz 2014 12:08
Okrąglak, Opole, fot. mosir.opole.pl

Firma Energopol Trade przebuduje halę widowiskowo-sportową Okrąglak w Opolu. Hala zostanie prawie całkowicie przebudowana, ale charakterystyczna półokrągła kopuła dachu zostanie. Co ważne, widownia powiększy się o 1400 miejsc. Prace potrwają 2 lata, a ich koszt to ponad 30,6 mln zł.

REKLAMA

Firma Energopol Trade prawie całkowicie rozbierze budynek Okrąglaka, łącznie z poszyciem dachu, jednak ta ostatnia czynność będzie wykonywana wiosną. Zostanie tylko konstrukcja stalowa, która ma być wzmocniona. - Na początku września 2016 roku hala będzie gotowa - zapewnił Krzysztof Skrzypek, prezes Energopol Trade. I dodał: - Ma być to obiekt nie gorszy od tych wykonanych przez nas w latach ubiegłych, a jest to 16. obiekt sportowy, który wykonujemy na terenie Opolszczyzny - czytamy w portalu wnp.pl.

Kształt i kubatura Okrąglaka pozostaną te same. Zwiększy się natomiast liczba miejsc na widowni - z 2,2 tys. do 3,6 tys. W ramach inwestycji powstaną parkingi i drogi dojazdowe. Okrąglak w nowej odsłonie ma być przystosowany do rozgrywek piłki ręcznej, siatkowej i koszykowej, a także np. badmintona. Ma w nim zostać poprawiona akustyka, tak by w hali mogły odbywać się również imprezy muzyczne. Hala straci natomiast funkcję wystawienniczą, m.in. ze względu na fakt, że miasto w tym roku oddało do użytku Centrum Wystawienniczo-Kongresowe.

Jak podaje portal wnp.pl, wiceprezydent miasta Krzysztof Kawałko zapowiedział we wtorek, że zmieni się też arena hali - z okrągłej na prostokątną. Obiekt będzie podzielony na kilka stref - kibica, zawodniczą i komentatorską oraz cztery szatnie.

Wtorkowa konferencja prasowa odbyła się właśnie w Okrąglaku. W związku z padającym od kilku godzin na Opolszczyźnie deszczem ponad jedną czwartą hali pokrywała duża kałuża wody i pojemniki, do których ściekała deszczówka. - Taki stan hali to wynik wichur sprzed kilku tygodni i zerwanego dużego fragmentu dachu. Nie łataliśmy go już, w związku z planowanym remontem - tłumaczył wiceprezydent.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY