REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Olsztyn: nowe inwestycje nad Jeziorem Krzywym wykona Skanska

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 sie 2014 09:17
Jezioro Krzywe w Olsztynie, fot. Skanska

W okolicach Jeziora Krzywego powstanie nowa infrastruktura sportowo -rekreacyjna. Koszt projektu to ponad 26 mln zł brutto. Skanska będzie prowadzić prace przez cały rok.

REKLAMA

Projekt wykona Skanska na zlecenie Urzędu Miasta Olsztyna. Dzięki tej inwestycji zwiększy się potencjał turystyczny regionu. Prace budowlane prowadzone będą przez cały rok i potrwają do maja 2015 roku.

Realizacja

W ramach kontaktu Skanska odpowiedzialna będzie za przeprowadzenie prac na dwóch obszarach. Pierwszy z nich obejmie Zatokę Miłą, a drugi rejon Słonecznej Polany. – Zakres robót, które zrealizujemy w obszarze Zatoki Miłej polegać będzie na budowie szlaku turystycznego o funkcji pieszej, rowerowej i narciarskiej. Jesteśmy również odpowiedzialni za wykonanie boiska sportowego do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki wraz z wyposażeniem – mówi Małgorzata Jacyno, Menadżer Projektu, Skanska.

Zaplanowany w ramach zlecenia wielofunkcyjny szlak turystyczny zasługuje na szczególną uwagę. Zlokalizowany wzdłuż brzegu Jeziora Krzywego będzie doskonałą odpowiedzią na potrzeby osób uprawiających turystykę rowerową, pieszą czy narciarską. Jego wielofunkcyjne zastosowanie sprawdzi się zarówno w porze letniej, jak i zimowej. Ponadto Skanska powierzono budowę całorocznego hangaru z warsztatem szkutnicznym oraz budowę centrum żeglarstwa wodnego i lodowego. Te elementy wraz z siedziskami amfiteatralnymi, tarasami, placem dla sprzętu wodnego i boiskiem sportowym zlokalizowane będą w obszarze Słonecznej Polany. W tym miejscu znajdą się również ciągi piesze i pieszo-jezdne, plac gier i urządzeń sportowo – rekreacyjnych.

Znaczenie dla regionu

Dzięki inwestycji powstanie bogata infrastruktura oraz obiekty wyposażone w kompleksowe urządzenia sportowo - rekreacyjne, które pozwolą na wykorzystanie naturalnych warunków regionu. Centrum żeglarstwa wodnego, wielofunkcyjne boiska sportowe czy ciągi pieszo – jezdne z pewnością znacząco wpłyną na atrakcyjność regionu i wzrost potencjału turystycznego miasta. Rozbudowana oferta powstałej infrastruktury nabrzeża skierowana będzie do szerokiego grona odbiorców.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY