REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Oryginalny mural powstał w Warszawie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 lip 2015 09:19
Oryginalny mural powstał w Warszawie
fot. Street Art Doping
Oryginalny mural powstał w Warszawie
Oryginalny mural powstał w Warszawie

Jeden z najważniejszych i najbardziej oryginalnych brytyjskich twórców sztuki współczesnej stworzył swoje dzieło w Polsce. „Warsaw Fight Club“ to pierwsze dzieło Conora Harringtona w Polsce i pierwszy mural powstały w ramach tegorocznej edycji Street Art Doping.

REKLAMA

Conorowi Harringtonowi sławę przyniosła wystawa z 2008 roku Weekend Warriors. W londyńskiej galerii Lazarides zaprezentował wówczas serię obrazów, w których zderzył klasyczną formę portretu z elementami graffiti. W ówczesnych  pracach podejmował  temat roli mężczyzny we współczesnym świecie. Od tamtego czasu gwiazda Harringtona świeci coraz jaśniej. Jego malarstwo wciąż  opiera się na wykorzystywaniu postaci z epoki, by zwracać uwagę na problemy codzienności. 

Można zaryzykować tezę, że im więcej historycznych motywów pojawia się na jego płótnach, tym bardziej dotykają naszych czasów. Nacechowane  dynamiką i energią kontrastującymi ze spokojną wizją epoki. Jego obrazy i murale zyskały rzesze fanów wśród kolekcjonerów sztuki współczesnej i osób zainteresowanych street artem.

Nad muralem przy Środkowej artysta pracował przez pięć dni. Obraz jest częścią cyklu „Fight Club“, ukazuje dwóch walczących mężczyzn. Mural został bardzo ciepło przyjęty przez praską społeczność i mieszkańców kamienicy na której został zrealizowany.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY