REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Park Kochanowskiego zmienia się dzięki Pracowni Pestka

  • Autor: bydgoszcz.pl
  • 24 lut 2015 14:13
Park Kochanowskiego w Bydgoszczy przechodzi zmiany

Trwają kolejne prace związane z rewitalizacją parku Kochanowskiego w Bydgoszczy. Przygotowywane są m.in. tereny pod nowe nasadzenia, kontynuowane są roboty przy nowych ścieżkach. Projektem zajęła się architekt krajobrazu Marta Safader z firmy "Pestka" ze Szczecina.

REKLAMA

Obecnie prowadzone są przede wszystkim prace brukarskie przy ścieżkach. Wykonywane są one między innymi z kamiennej kostki. Zmiany układu komunikacyjnego, będącego szkieletem kompozycji parku, zostały zaprojektowane w oparciu o zachowane elementy i mają za zadanie przywrócenie w miarę możliwości pierwotnego jego charakteru i zapewnić wygodne poruszania się po parku - informuje oficjalny portal miejski, bydgoszcz.pl

Projekt architektoniczny zmian w parku Kochanowskiego wykonała architekt krajobrazu Marta Safader ze szczecińskiej firmy "Pestka". Wkrótce montowane będą ławki. Wiosną zaplanowano także szereg nasadzeń. W tym celu do parku już teraz przywożona jest urodzajna ziemia do zakładania trawników i klombów. Jak podaje portal bydgoszcz.pl, zaplanowane prace rewaloryzacyjne mają za zadanie uwypuklić istniejące walory historyczne i przyrodnicze oraz poprawić funkcjonowanie parku, zgodnie ze współczesnymi potrzebami mieszkańców. Trwają też przygotowania do instalacji monitoringu. Prace zgodnie z umową mają zakończyć się do końca października 2015 roku. Całkowity koszt remontu wynosi prawie 4,5 miliona zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY