REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pierwsze inwestycje z budżetu obywatelskiego Łomży na 2015 r.

  • Autor: PAP
  • 27 kwi 2015 15:38

Rozpoczęła się realizacja pierwszych z ośmiu inwestycji, wybranych na ten rok przez mieszkańców Łomży (Podlaskie) w ramach budżetu obywatelskiego - poinformował tamtejszy magistrat. Łączna wartość wybranych projektów to 900 tys. zł; do podziału był 1 mln zł.

REKLAMA

Głosowanie odbyło się we wrześniu ubiegłego roku, wzięło w nim udział ponad 7 tys. osób, które wybrały w sumie osiem, z 24 projektów poddanych głosowaniu.

Jak poinformował Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży, pierwsze rozpoczęte inwestycje, to remont kapitalny ul. Jana z Kolna i budowa trasy rowerowo-pieszej w dzielnicy Łomżyca.

Najwięcej głosów (blisko 2 tys.) w głosowaniu na budżet obywatelski 2015, otrzymał projekt drugiego etapu rewitalizacji parku położonego w jednej z dzielnic miasta. Tam prace rozpoczną się niebawem. Pierwsza ich część została sfinansowana z budżetu obywatelskiego na 2014 rok.

Jak dodał Czech, pozostałych pięć inwestycji z tegorocznego budżetu obywatelskiego Łomży, m.in. budowa sceny koncertowej w ogrodzie jednego z miejskich przedszkoli, przygotowanie miejsca do grillowania przy bulwarach nad Narwią czy stworzenie dwóch placów zabaw na Starym Mieście są przygotowywane do realizacji, przy niektórych nie są jeszcze rozstrzygnięte przetargi.

To druga edycja budżetu obywatelskiego w Łomży. W pierwszej do podziału było 300 tys. zł, a mieszkańcy wybrali dwie inwestycje - spośród 28 pomysłów.

Według wstępnych założeń, w 2016 roku do podziału ma być znowu 1 mln zł. Nabór projektów i głosowanie poprzedzone będzie wyborem nowych rad osiedli w mieście, bo przedstawiciele tych rad wchodzą w skład tzw. zespołu koordynacyjnego kwalifikującego zgłaszane pomysły.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY