Pierwsze miejsce we Wrocławiu przeznaczone pod parkourwroclaw.pl - 14-08-2014 14:01


Na Wzgórzu Andersa powstaje parkour dla miłośników „skakania” po mieście. Rurki, ściany i murki, wszystko zostało zaprojektowane w jednym miejscu. Wielkie otwarcie nastąpi 5-7 września.

Trwają odbiory Placu Sportów Miejskich, który w ramach WBO powstaje na Wzgórzu Andersa. Inicjatorem przedsięwzięcia jest klub sportowy Parkour Wrocław. To jego członkowie zgłosili taki projekt do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego w 2013 r., dzięki czemu projekt został zrealizowany.

W wielu miejscach można było spotkać wrocławskich traceurów, czyli ludzi uprawiających parkour. Skakali po murkach, poręczach, ścianach – po wszystkim tym, co tworzy przestrzeń miejską. Teraz będą mieli przestrzeń dedykowaną tylko dla siebie.

– To pierwsze miejsce we Wrocławiu przeznaczone typowo pod parkour – mówił Adam Ślesiński, wiceprezes klubu Parkour Wrocław. Testowo trenowaliśmy tutaj już w minioną niedzielę, żeby sprawdzić, jak ta konstrukcja się trzyma, i muszę przyznać, że możliwości są niemalże nieograniczone – dodaje.

Obecnie na miejscu trwają jeszcze odbiory techniczne. Te powinny zakończyć się w ciągu dwóch tygodni. Więcej przeczytasz na wroclaw.pl