REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pierwszy kryty tor łyżwiarski w Polsce zaprojektuje Kontrapunkt V-Projekt

  • Autor: UM Warszawa
  • 24 wrz 2015 15:17
Pierwszy kryty tor łyżwiarski w Polsce zaprojektuje Kontrapunkt V-Projekt
Tor łyżwiarski Stegny, fot. Kontrapunkt V-Projekt Zespół Projektowo-Inwestycyjny
Pierwszy kryty tor łyżwiarski w Polsce zaprojektuje Kontrapunkt V-Projekt
Pierwszy kryty tor łyżwiarski w Polsce zaprojektuje Kontrapunkt V-Projekt

Już wiemy, jak będzie wyglądał zmodernizowany tor łyżwiarski Stegny w Warszawie. Projekt opracowany przez Kontrapunkt V-Projekt zakłada budowę zadaszenia połączonego z nowym budynkiem, który będzie spełniał funkcje sportowe, administracyjne, usługowe i techniczne.

REKLAMA

- To bardzo potrzebna inwestycja. Modernizacja toru łyżwiarskiego Stegny pozwoli na całoroczne wykorzystanie toru zarówno przez warszawskie dzieci i młodzież, jak i dorosłych uprawiających sport rekreacyjnie. – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz. – Jednocześnie z zadaszonego obiektu będą mogli korzystać również sportowcy zawodowi - dodaje prezydent Warszawy.

Projekt modernizacji toru łyżwiarskiego Stegny zakłada: wyburzenie istniejącego budynku zaplecza, pozostawienie istniejącej płyty toru łyżwiarskiego wraz z całą infrastrukturą i technologią mrożenia oraz budowę zadaszenia toru łyżwiarskiego i budynku zaplecza jako jednej bryły.

Dzięki przyjętym parametrom obiekt będzie umożliwiał organizację zawodów o randze międzynarodowej w takich dyscyplinach jak: łyżwiarstwo szybkie, short-track, łyżwiarstwo figurowe, hokej na lodzie i curling.

Zmodernizowany obiekt, oprócz funkcji sportowych związanych z dyscyplinami sportów lodowych, będzie posiadał dodatkowe pomieszczenia w postaci: sali gimnastycznej (dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych), sal do squasha, sal do tenisa stołowego, sal do ćwiczeń fitness, sztuk walki, tańca, itd., siłowni, sali rozgrzewkowej, sauny, jacuzzi, pomieszczeń odnowy biologicznej, itd.

Wokół toru łyżwiarskiego zbudowana zostanie bieżnia, a powierzchnia lodowisk i toru po wyłożeniu specjalną podłogą będzie stanowić arenę do rozgrywania (poza sezonem) innych dyscyplin sportowych np. koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, itp., z widownią na ponad 6000 osób.  Takie rozwiązanie pozwoli na organizowanie rozgrywek w dodatkowych konkurencjach sportowych.

W budynku zlokalizowane będą również pomieszczenia biurowe, boksy dla komentatorów, pomieszczenia antydopingu i pierwszej pomocy medycznej oraz pomieszczenia związane z organizacją zawodów międzynarodowych dostosowane do wytycznych poszczególnych federacji sportowych.

Budynek będzie usytuowany dłuższą osią w kierunkach północ – południe. Budynek wraz z torem łyżwiarskim będzie przykryty dachem jednospadowym, opadającym w kierunku wschodnim. Główne wejście do budynku znajduje się od strony wschodniej w środkowej części elewacji wschodniej. Pozostałe wejścia – w zależności od funkcji, jaką w danym momencie spełnia budynek – znajdują się od strony zachodniej (5 wejść na trybuny) oraz od strony północno – wschodniej, gdzie znajduje się wejście dla użytkowników toru – amatorów oraz wejście do części restauracyjnej i rekreacyjnej. Konstrukcję nośną zadaszenia toru stanowią trójkątne dźwigary kratowe drewniane. Widownia została zaprojektowana dla maksymalnie 6259 widzów.

Modernizacja toru łyżwiarskiego Stegny spowoduje powstanie pierwszego w Polsce krytego toru łyżwiarskiego. Decyzja o modernizacji toru łyżwiarskiego Stegny zapadła w połowie 2014 roku.
24 marca br. została podpisana umowa z wykonawcą opracowania dokumentacji projektowej modernizacji toru łyżwiarskiego Stegny – firmą Kontrapunkt V-Projekt Zespół Projektowo-Inwestycyjny.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY