REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pierwszy raz na świecie reflektory LED oświetliły stadion

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 sie 2014 09:08
Pierwszy raz na świecie reflektory LED oświetliły stadion
fot. Chelsea FC Daylight
Pierwszy raz na świecie reflektory LED oświetliły stadion
Pierwszy raz na świecie reflektory LED oświetliły stadion
Pierwszy raz na świecie reflektory LED oświetliły stadion
Pierwszy raz na świecie reflektory LED oświetliły stadion
Pierwszy raz na świecie reflektory LED oświetliły stadion

Oświetlenie płyty boiska Stamford Bridge zostało zmodernizowane z wykorzystaniem technologii LED. Kibice klubu Chelsea mogli się cieszyć na nowo rozświetlonym widowiskiem sportowym.

REKLAMA

Firma Royal Philips, dostarczyła klubowi piłkarskiemu Chelsea najnowocześniejszą technologię LED-owego oświetlenia płyty boiska. Stamford Bridge jest pierwszym stadionem czołowego klubu piłkarskiego, który wyposażono w ten innowacyjny system oświetlenia – dzięki temu londyński stadion pozostanie jedną z najsłynniejszych sportowych aren na świecie.

System LED-owego oświetlenia ArenaVision firmy Philips to innowacyjne rozwiązanie w zakresie LED-owego oświetlenia płyty boiska. Został opracowany z myślą o piłkarzach, kibicach i dziennikarzach telewizyjnych, by zapewnić im niezapomniane wrażenia podczas rozgrywek sportowych. Spełnia on również najnowsze wymagania Premier League w odniesieniu do transmisji telewizyjnych. Oświetlenie boiska zoptymalizowano pod kątem transmisji w trybie HD i powtórek z wykorzystaniem technologii super slow-motion, udało się też uniknąć migotania obrazu występującego przy podświetleniu konwencjonalnymi lampami. W przeciwieństwie do wcześniej stosowanego systemu oświetlenia metalohalogenkowego, nowe LED-owe rozwiązanie można swobodnie włączać i wyłączać bez konieczności uwzględnienia czasu nagrzewania lampy.

- Bardzo się cieszę, że możemy wspólnie z firmą Philips zapewnić naszym kibicom optymalne warunki do oglądania piłkarskich zmagań zespołu Chelsea. Po raz kolejny klub piłkarski Chelsea przoduje w użyciu innowacyjnych technologii. Z niecierpliwością czekamy na kolejne niezapomniane widowiska piłkarskie na Stamford Bridge dzięki nowemu systemowi oświetlenia - powiedział Ron Gourlay, dyrektor generalny Chelsea FC.

- Pierwszy na świecie mecz piłkarski rozegrany przy świetle reflektorów odbył się w Anglii. Dlatego też, biorąc pod uwagę cyfryzację systemów oświetlenia obiektów sportowych, nie dziwi fakt, że to ponownie w Anglii wyznacza się nowe standardy w tym zakresie. Jesteśmy świadkami kolejnego ważnego etapu rozwoju technologii we współczesnym futbolu.  Nasz system LED-owego oświetlenia płyty boiska spełnia najsurowsze wymagania angielskiej Premier League, dostarczając obraz w technologii flicker-free super-slow motion w telewizji w jakości HD. Dzięki tym rozwiązaniom ponad 40 000 kibiców Chelsea na trybunach oraz przed telewizorem może cieszyć się wyjątkowym piłkarskim widowiskiem - skomentował Eric Rondolat, prezes Philips Lighting.

Dedykowany interfejs użytkownika oraz mechanizm kontrolny pozwalający na szybkie, proste i rzetelne monitorowanie systemu oraz przełączanie między optymalnymi konfiguracjami oświetleniowymi zapewniają pełną swobodę działania – dzięki temu możliwe jest również włączanie i przyciemnianie poszczególnych reflektorów. Mechanizm kontrolny systemu LED-owego ArenaVision Philips może zostać również wykorzystany do stworzenia specjalnych efektów świetlnych, które w normalnych warunkach wymagałyby specjalnego oświetlenia scenicznego – reflektory można więc wykorzystać podczas pokazów świetlnych emitowanych przed meczem i po jego zakończeniu, co pozwala zbudować szczególną atmosferę i niezapomniane piłkarskie emocje na stadionie.

Nowe rozwiązania oświetleniowe zostały użyte po raz pierwszy podczas meczu we wtorek 12 sierpnia. Chelsea zagrała towarzysko z hiszpańskim Real Sociedad.  Ponadto, klub modernizuje również swoje boisko treningowe, na którym instaluje reflektory LED firmy Philips z tej samej linii, by zagwarantować podobne wrażenie świetlne podczas treningów, jak i w czasie rozgrywek. Nowy system pozwala na oświetlenie wybranych obszarów boiska treningowego, zapewniając różne poziomy natężenia światła, a co za tym idzie – doskonałe warunki dla trenujących zawodników.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY