REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

PKP chce zmodernizować dworzec w Wejherowie

  • Autor: PKP S.A.
  • 29 cze 2015 09:40
PKP chce zmodernizować dworzec w Wejherowie
fot. Fotolia

Zabytkowy dworzec w Wejherowie czeka modernizacja. PKP S.A. podpisała list intencyjny w tej sprawie.

REKLAMA

Dworzec w Wejherowie czeka kompleksowa modernizacja. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających trudności z poruszaniem się. Poddasze oraz I piętro odnowionego budynku zostaną zagospodarowane przez Powiat Wejherowski i Gminę Miasta Wejherowo na cele kulturalne i edukacyjne. Ma tam powstać przestrzeń wystawiennicza, miejsce spotkań oraz sala konferencyjna – wszystko w ramach planowanego projektu „Kolej na Kulturę”.

Rozpoczęcie inwestycji zaplanowane jest na III kwartał 2016 rok.

- Dworzec w Wejherowie ma być kolejnym, którego przestrzeń PKP S.A. udostępni władzom samorządowym na cele kulturalne lub edukacyjne. Dotychczas, dzięki naszej współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, powstały między innymi biblioteka i czytelnia w Rumi oraz w Obornikach Śląskich, a także przestrzeń wystawiennicza na antresoli wrocławskiego Dworca Głównego. Jestem przekonany, że zmodernizowany dworzec w Wejherowie będzie nie tylko służył podróżnym, ale też stanie się miejscem, gdzie mieszkańcy miasta będą mogli miło spędzić czas. – mówi Jarosław Bator, członek zarządu PKP S.A.

- Wejherowski zabytkowy dworzec został zbudowany ponad 150 lat temu – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. - Od wielu lat zabiegaliśmy o remont tego budynku. Cieszę się, że wspólnie z powiatem i PKP S.A. doprowadzimy do tego, aby stał się wizytówką kulturalno - edukacyjną Wejherowa. Dążymy do tworzenia jak najlepszych warunków dla rozwoju środowisk twórczych i wykorzystywania ich kreatywności, a takie z pewnością znajdą się w zmodernizowanym budynku dworca kolejowego

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY