REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

PKP planuje nowy dworzec Olsztyn Główny

  • Autor: PKP S.A.
  • 03 wrz 2015 10:31
PKP planuje nowy dworzec Olsztyn Główny
fot. Fotolia

PKP przygotowuje się do budowy Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Olsztynie. Inwestycja wkracza w kolejny etap.

REKLAMA

PKP S.A. i Urząd Miasta Olsztyna dokonują zamiany gruntów, co umożliwi realizację inwestycji. 2 września br. doszło do podpisania aktu notarialnego.

Zgodnie z podpisanym dzisiaj dokumentem, PKP S.A. otrzyma tereny w rejonie dworca kolejowego Olsztyn Główny niezbędne do realizacji projektu oraz dodatkowe grunty, które stanowią uzupełnienie transakcji i zostaną przeznaczone do komercyjnego zagospodarowania. W zamian za to spółka kolejowa przekaże na rzecz Miasta nieruchomość położoną przy Alei Sybiraków.

- Chcemy, aby Olsztyn Główny był miejscem integrującym wszystkie środki transportu. Zamiana gruntów pozwoli nam na realizację tak dużej inwestycji i ułatwi rozmowy z potencjalnym inwestorem. Trwają ustalenia dotyczące formuły, w jakiej miałby być realizowany ten projekt. – wyjaśnia Grzegorz Tomaszewski, dyrektor zarządzający ds. Nieruchomości PKP S.A.

- Bardzo się cieszę, że finalizujemy zamianę nieruchomości z PKP S.A. Ta transakcja pozwoli na zrealizowanie kilku ważnych dla Olsztyna projektów, z których najistotniejszym jest budowa Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, z nowym dworcem kolejowym, autobusowym i przestrzenią komercyjną. Mam nadzieję, że podpisany dzisiaj dokument umożliwi jego realizację zintegrowanego centrum komunikacyjnego. Ponadto mienie miasta powiększy się o zasłużony dla olsztyńskiego sportu stadion „Warmii” – mówi Piotr Grzymowicz, prezydenta Olsztyna.

Po zakończeniu analiz i negocjacji, możliwe będzie opracowanie koncepcji zagospodarowania terenów Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, uwzględniającego budowę nowego dworca Olsztyn Główny.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY