REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Plac Powstańców Warszawy jest już gotowy

  • Autor: zom.waw.pl
  • 31 lip 2014 14:46
Plac Powstańców Warszawy jest już gotowy
Plac Powstańców Warszawy czeka na pierwszych spacerowiczów, fot. Zarząd Oczyszczania Miasta
Plac Powstańców Warszawy jest już gotowy
Plac Powstańców Warszawy jest już gotowy
Plac Powstańców Warszawy jest już gotowy
Plac Powstańców Warszawy jest już gotowy

Posadzenie 2800 roślin, ustawienie 120 kolorowych donic, 40 ławek i 20 koszy na śmieci oraz remont nawierzchni - to zakres prac przeprowadzonych w ramach estetyzacji Placu Powstańców Warszawy. Wygląd placu jest tymczasowy, ponieważ projekt był inny.

REKLAMA

Ławki, donice z roślinami i kosze na swoich miejscach - Plac Powstańców Warszawy może przyjmować pierwszych gości. Zakończyła się jego estetyzacja. Projekt Placu ma tymczasowy charakter, ponieważ teren ma być przebudowany za kilka lat, gdy powstanie tu podziemny parking.

Na razie na nowej nawierzchni ustawione są niebieskie, czerwone, pomarańczowe oraz białe donice, w których posadzono prawie 2 tys. krzewów i kwiatów. W zależności od koloru donicy znajduje się w niej inna odmiana krzewu, który otacza czerwona pelargonia bluszczolistna. I tak np. w białych i pomarańczowych zobaczymy derenia białego "Sibrinica", czyli krzew o jaskrawych, czerwonych pędach ubarwionych najpiękniej na przełomie zimy i wiosny. Natomiast w niebieskich perukowca podolskiego charakteryzującego się ciemnopurpurowymi liśćmi i pierzastymi owocostanami. Zaś 836 szt. tawuły japońskiej w różnych odmianach rośnie w pasie zieleni w pobliżu pomnika Napoleona Bonaparte.

Roślinne kompozycje można podziwiać z 40 nowych ławek, które stanęły na placu. Wykonane są ze stali pomalowanej na czerwono oraz drewna świerkowego. Ławki zaprojektowano specjalnie dla tego miejsca.

Ponadto Zarząd Oczyszczania Miasta wyposażył plac w 20 żeliwnych koszy. Stworzono je na wzór reprezentacyjnych pojemników na odpady ustawionych wzdłuż Traktu Królewskiego. Jak zapowiada ZOM, opróżniane będą 3 razy dziennie. 

Projekt estetyzacja pl. Powstańców Warszawy przygotowała Miejska Pracownia Planowania Przestrzennego i Strategii Rozwoju.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY