REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Plac przebudowy dworca Kraków Płaszów przekazano wykonawcy

  • Autor: PKP S.A.
  • 23 sty 2015 10:16
fot. Fotolia

Przebudowa zakłada wyburzenie bocznej, parterowej części dworca oraz kompleksową modernizację pozostałej części budynku.

REKLAMA

Prace budowlane dla PKP wykona Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Kartel S.A.

- Dworzec Kraków Płaszów jest drugim, pod względem wielkości i liczby korzystających z niego pasażerów, dworcem kolejowym w Krakowie. Obsługuje zarówno połączenia regionalne, jak i dalekobieżne. Na początku minionego roku oddaliśmy pasażerom do użytku dworzec Kraków Główny – nowoczesny, funkcjonalny i pierwszy zlokalizowany w całości pod peronami – mówi Wojciech Rokicki, dyrektor Departamentu Inwestycji w PKP S.A.

Po zakończeniu prac dworzec będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Układ kas oraz pomieszczeń komercyjnych zostanie zamieniony w taki sposób, aby osoby z ograniczoną mobilnością ruchową mogły z nich swobodnie korzystać. Ponadto modernizacja zakłada wymianę okien, drzwi oraz instalacji wewnętrznych. Odnowiony zostanie również dach i elewacja budynku. Na dworcu pojawi się także część usługowo-handlowa. Na piętrze znajdą się natomiast pomieszczenia biurowe – obecnie wynajmowane przez PKP Intercity.

Na czas remontu funkcje pasażerskie przejmie dworzec tymczasowy. Obiekt zostanie udostępniony podróżnym w I połowie lutego.

Zakończenie prac budowlanych planowane jest na koniec 2015 r. Wartość inwestycji to 5,5 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY