REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Plac Szembeka na warszawskiej Pradze już do poprawki

  • Autor: tvnwarszawa.tvn24.pl
  • 31 sie 2015 11:43
Plac Szembeka na warszawskiej Pradze już do poprawki
Plac Szembeka, fot. UM Warszawa

Plac Szembeka został wyremontowany niespełna trzy lata temu, a dziś wymaga poprawek, które mogą kosztować prawie pół miliona zł - informuje portal tvnwarszawa.tvn24.pl

REKLAMA

Projekt zmian na Placu Szembeka w Warszawie przygotowała pracownia Pleneria. Remont kosztował 23 mln zł, ale jak się okazuje, nie spełnia oczekiwań mieszkańców. Ma także ubytki, które teraz będą wymagały naprawy. Kolejne zmiany na Placu Szembeka mogą kosztować dzielnicę ok. 450 tys. zł.

Jak poinformował portal tvnwarszawa.tvn24.pl, na skwerze pojawi się wreszcie dawno obiecana toaleta. Portal podaje, że mieszkańcy Pragi rozczarowani byli efektem końcowym remontu Placu. Niezadowolenie wynikało ze zbyt małej ilości zieleni, a dużej przestrzeni z betonu. Plac zdominowały metalowe słupy dla chińskich lampionów, ławki z nieracjonalnie wysokimi oparciami. Niepowodzeniem zakończyło się poszukiwanie najemcy podziemnego lokalu, który miał być pubem z publiczną toaletą, nie sprawdził się też pomysł na punkt informacyjny o wydarzeniach kulturalnych w dzielnicy.

Dziś okazuje się, że 300 tys. zł będzie trzeba przeznaczyć na ponowny remont nawierzchni, a 150 tys. zł na obiecaną mieszkańcom toaletę.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY