REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Politechnika Warszawska przyjęła 11-letni plan rewitalizacji historycznych budynków

  • Autor: pw.edu.pl
  • 17 lis 2014 09:50
Politechnika Warszawska przyjęła 11-letni plan rewitalizacji historycznych budynków
Politechnika Warszawska, fot. pw.edu.pl

Wieloletni Program Inwestycyjny Politechniki Warszawskiej przyjęty na lata 2015-2026 to projekt, którego celem jest uzyskanie znaczącej poprawy infrastruktury dydaktycznej i badawczej poprzez rewitalizację i modernizację budynków.

REKLAMA

14 listopada 2014 r., w trakcie uroczystej sesji posiedzenia Senatu Politechniki Warszawskiej, senatorowie przyjęli założenia Wieloletniego Programu Inwestycyjnego Politechniki Warszawskiej na lata 2015-2026.

Te niezbędne inwestycje pozwolą na zachowanie historycznej części kampusu Politechniki Warszawskiej w ramach tzw. Terenu Centralnego, umożliwiając również głęboką modernizację pozostałych nieruchomości wchodzących w skład Uczelni: Terenu Centralnego BIS, rejonu ulicy Koszykowej, Terenu Południowego, czy Filii w Płocku.

Przygotowany Wieloletni Program Inwestycyjny Politechniki Warszawskiej na lata 2015-2026, zakłada, że w ciągu najbliższych 11 lat rewitalizacji i przebudowie poddanoby 15 istniejących, w większości historycznych, budynków. Powstałoby  również około 70 tys. mkw. nowej powierzchni użytkowej w ramach projektowanych inwestycji. Środki finansowe niezbędne do realizacji Programu będą sumą wkładu własnego Politechniki Warszawskiej, pieniędzy przekazanych przez władze publiczne oraz uzyskanych w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Przyjęcie uchwały przez Senat uczelni pozwala Rektorowi Politechniki Warszawskiej na rozpoczęcie starań o uchwalenie odpowiednich zapisów prawnych oraz podjęcie rozmów w sprawie finansowania Programu.

- Rewitalizacja oraz modernizacja istniejących, ale także budowa obiektów dydaktycznych i badawczych pozwoli na podniesienie jakości kształcenia i ułatwi pozyskanie najzdolniejszej młodzieży z kraju i ze świata do studiowania w Politechnice Warszawskiej, od wielu lat cieszącej się wysoką renomą czołowej uczelni technicznej w Polsce – mówi rektor Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. inż. Jan Szmidt – Naszym celem jest edukacja nowych kadr dla polskiego przemysłu, wyposażonych w nowoczesną wiedzę, pełnych inicjatywy i z głowami pełnymi innowacyjnych pomysłów. Nie zrobimy tego jednak bez zaangażowania państwa w ten proces. To nie tylko kwestia przyszłości Politechniki, przyszłości Warszawy i Mazowsza - to również kwestia przyszłości naszego państwa – podkreśla rektor, prof. Jan Szmidt.

Obecnie, ustawy o projektach zbliżonych treścią do Wieloletniego Programu Inwestycyjnego, zostały uchwalone między innymi dla Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, czy Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Projekt Politechniki Warszawskiej zakłada w swoich założeniach integrację kampusu z otaczającą zabudową Warszawy i stworzenie nowej, szeroko dostępnej przestrzeni miejskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY