REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Politechnika Warszawska rozpoczyna ważną budowę

  • Autor: Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju
  • 25 wrz 2014 10:18
Politechnika Warszawska rozpoczyna ważną budowę
Politechnika Warszawska rozpoczyna budowę, fot. Fotolia

59 mln unijnego dofinansowania otrzymała Politechnika Warszawska na budowę Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii (CZIiTT). Będzie to jeden z najważniejszych ośrodków badawczych na Mazowszu.

REKLAMA

W uroczystość wmurowania Aktu Erekcyjnego pod budowę CZIiTT PW, udział wziął Mariusz Frankowski, dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Celem projektu Warszawska Przestrzeń Technologiczna – Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej jest stworzenie ośrodka badawczego, który będzie zintegrowany lokalizacyjnie i funkcjonalnie z sąsiednim „Centrum Innowacji Filtrowa 1a". Inwestycja obejmie swoim zakresem całą sferę związaną z procesem innowacji – począwszy od wyszukiwania najbardziej innowacyjnych efektów prac badawczych, a skończywszy na świadczeniu usług w oparciu o laboratoria badawcze.

Centrum powstanie na terenie Politechniki Warszawskiej na tzw. kampusie BIS, zlokalizowanym pomiędzy ulicą Nowowiejską, a Aleją Armii Ludowej. Projektowany gmach to budynek sześciokondygnacyjny o pow. całkowitej 13 tys. mkw.

Ponadto, w CZIiTT zaplanowano centrum badań rynku, centrum badań nad związkami kooperacyjnymi i clusteringiem oraz centrum doradztwa w zakresie zarządzania technologiami. Centrum zostanie wyposażone w niezbędny sprzęt komputerowy. Planowany termin oddania inwestycji to III kwartał 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY