REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pomysł na Plac Inwalidów Wojennych w Gdańsku

  • Autor: UM Gdańsk
  • 04 lut 2015 11:19
Pomysł na Plac Inwalidów Wojennych w Gdańsku
Przykładowe projekty zagospodarowania Placu Inwalidów Wojennych, fot. UM Gdańsk

Jak ożywić i uatrakcyjnić Plac? Zieleniec, ławki, plac zabaw, fontanny? Sklepy, czy kawiarnie i restauracje? Wspólnie odpowiedzi poszukają architekci i mieszkańcy podczas konsultacji społecznych dot. zagospodarowania Placu Inwalidów Wojennych.

REKLAMA

W wyniku wewnętrznego konkursu w Biurze Rozwoju Gdańska powstało kilkanaście projektów – nowych wizji Placu Inwalidów Wojennych. Swoją wizję przedstawił także Wydział Urbanistyki, Architektury i Ochrony Zabytków – jest to zespołowa praca architektów UMG. Łącznie powstało więc blisko 20 projektów, które będą zaprezentowane mieszkańcom Oliwy. Biuro Rozwoju Gdańska zaprosiło w tym celu do współpracy Fundację Wspólnota Gdańska i Radę Dzielnicy Oliwa.

- Zamierzeniem Biura Rozwoju Gdańska jest przedstawienie mieszkańcom Gdańska, a w szczególności mieszkańcom Oliwy, wielorakich sposobów ożywienia i uatrakcyjnienia Placu Inwalidów jako ważnej przestrzeni publicznej Oliwy – mówi dyrektor BRG Marek Piskorski.  Zauważył, że dobrym sposobem na rozpoczęcie dialogu jest wystawa pokonkursowa.

- Zachęcamy do podjęcia dyskusji na temat przyszłości Placu Inwalidów – mówi Andrzej Stelmasiewicz, prezes Zarządu Fundacji Wspólnota Gdańska. – Na otwarciu wystawy i debacie będą obecni autorzy projektów, którzy przedstawią swoje wizje. Każdy mieszkaniec Oliwy również będzie mógł zabrać głos i wyrazić opinię.

Otwarcie Wystawy odbędzie się 6 lutego o godz. 18.00, w dawnej Księgarni przy ul. Opata J. Rybińskiego 25 (Galeria „Warzywniak”). Prace dostępne będą oglądającym codziennie (w tym w soboty i niedziele) od dnia otwarcia do 17 lutego w godz. od 13.00 do 19.00.

Podczas otwarcia wystawy projektanci BRG zaprezentują prace Biura oraz propozycję WUAiOZ, przedstawią problematykę zadania konkursowego oraz zaproszą chętnych do podjęcia dyskusji w sprawie zagospodarowania Placu w formie ankiety - informuje gdansk.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY