REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ponad połowa Mostu Łazienkowskiego jest już nad nurtem Wisły

  • Autor: UM Warszawa
  • 15 wrz 2015 16:12
Most Łazienkowski, fot. UM Warszawa

Ponad połowa nowego mostu Łazienkowskiego jest już nad nurtem Wisły. Remont przeprawy zakończy się w październiku br. - informuje UM Warszawa.

REKLAMA

Od strony Powiśla jest już 150 m nowej konstrukcji mostu, od strony praskiej 131,21 m. Cały most ma długość 424 m czyli już ponad połowa Mostu Łazienkowskiego jest na podporach. We wrześniu most ponownie połączy obydwa brzegi.

Trwa odbudowa mostu po lutowym pożarze. Na lewym brzegu Wisły spawacze łączą nowe, 15 metrowe odcinki stalowej konstrukcji mostu ze starą przeprawą i całość jest przesuwana w miejsce usuniętego środkowego fragmentu mostu. Taka operacja będzie powtarzana kilkukrotnie aż cała stalowa konstrukcja mostu zastąpi zniszczoną starą.

Na prawym brzegu rzeki prace wyglądają analogicznie. Nowa przeprawa ma być gotowa do 31 października, potem wykonywane będą jeszcze prace wykończeniowe, ale most będzie przejezdny. Wykonawcą robót jest firma jest konsorcjum firm Bilfinger Infrastructure S.A. i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych "Intercor" Sp. z o.o. Koszt to ponad 104 mln zł.

Na lewym brzegu Wisły spawacze łączą nowe 15-metrowe odcinki stalowej konstrukcji mostu ze starą przeprawą i całość jest przesuwana w miejsce usuniętego środkowego fragmentu mostu.

Operacja taka będzie powtarzana kilkukrotnie, aż cała stalowa konstrukcja mostu zastąpi zniszczoną starą. Na prawym brzegu rzeki prace wyglądają podobnie.

Nowa przeprawa ma być gotowa do 31 października.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY