REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Popularny park Pole Mokotowskie zyska 5 ha. A w planach...

  • Autor: UM Warszawa
  • 10 paź 2014 15:30
fot. Fotolia

Lubiany przez warszawiaków park Pole Mokotowskie będzie większy o 5 ha, dzięki terenom do niedawna wykorzystywanych przez MPO. Zostanie zrekultywowany i już teraz czeka na dobre pomysły mieszkańców stolicy.

REKLAMA

– Liczymy na mieszkańców. Może być tu przestrzeń na organizacje koncertów, wybieg dla psów, nawet stacjonarne grille. Mam nadzieję, że podczas konsultacji z warszawiakami wypracujemy najlepszy wariant – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Zarząd Oczyszczania Miasta, który będzie administrował nowym terenem przyłączonym do Pola Mokotowskiego, na zlecenie miasta opracuje trzy warianty zagospodarowanie tego obszaru. Koncepcja będzie uwzględniać skoordynowanie działań przewidywanych w budżecie partycypacyjnym, planach dzielnicy Ochota oraz w planach Biura Ochrony Środowiska.

- Zagospodarowywanie tej działki będzie prowadzone etapami, dlatego teraz trudno powiedzieć jakie będą koszty jej zagospodarowania i zamiany w miejsce wypoczynku - mówi Olszewski.

W 2013 r. rozebrano 26 budynków zlokalizowanych na terenie nieruchomości. W 2014 roku przystąpiono do demontażu nawierzchni utwardzonych na terenie nieruchomości o powierzchni ponad 50 tys. mkw. Następnie przystąpiono do demontażu zbiorników podziemnych na produkty ropopochodne wraz z wymianą ziemi w sąsiedztwie w/w zbiorników. Po tych czynnościach przeprowadzono badania gruntu i przystąpiono do procesu rekultywacji. Prace rekultywacyjne polegały na zdjęciu wierzchniej warstwy ziemi na grubości od 15 do 30 cm i wywiezieniu jej poza teren nieruchomości. Wykonano prace niwelacyjne związane z usunięciem nierówności terenu. W następnej kolejności przywieziono ziemię urodzajną wraz z kompostem, która po wymieszaniu stanowiła podłoże do wysiewu trawy.

Teren po bazie MPO ma być przestrzenią przeznaczoną na działania kulturalne i artystyczne. Teraz takiego miejsca na Polu Mokotowskim brakuje. Takie przeznaczenie przewidziano również w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego, który był szeroko konsultowany. Ten pomysł łączy się również z sąsiedztwem Biblioteki Narodowej, która w swoich planach ma otwarcie się na teren parku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY