REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Port lotniczy Gdynia-Kosakowo jednak powstanie

  • Autor: PAP/Propertydesign.pl
  • 12 lut 2014 14:43
Port lotniczy Gdynia-Kosakowo jednak powstanie
Wizualizacja portu lotniczego Gdynia-Kosakowo

Port lotniczy Gdynia-Kosakowo będzie budowany, mimo decyzji Komisji Europejskiej, która nakazała, by port zwrócił 21,8 mln euro (91,7 mln zł) pomocy - zapowiedział w środę prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

REKLAMA

"To ważny projekt z punktu widzenia całego regionu" - zaznaczył prezydent. Budowę portu nazwał elementem strategicznego myślenia o przyszłości. "Jesteśmy przekonani, że takie właśnie inwestycje będą strategicznie służyły rozwojowi" - powiedział.

Komisja Europejska uznała, że pieniądze publiczne przekazane przez gminy Gdynia i Kosakowo na rzecz portu lotniczego Gdynia-Kosakowo przyznają beneficjentowi nienależną przewagę konkurencyjną, w szczególności nad lotniskiem w Gdańsku, co stanowi naruszenie unijnych zasad pomocy państwa. Samorządy Gdyni i Kosakowa nie zgadzają się z tym stanowiskiem.

Terminal skonstruowany zostanie z modułów, czyli gotowych elementów, o wymiarach 9 x 4 metry. Biały kolor oraz falujący kształt bryły mają stać się wizytówką Gdyni oraz Gminy Kosakowo oraz w pełni oddawać klimat regionu. Nie będzie posiadał antresoli, z której patrzy się na przyloty i odloty, bo to znacznie podwyższyłoby koszt jego budowy. Eksperci dodają jednak, że obiekt będzie znajdował się na tyle blisko pasa startowego, że samoloty będą dobrze widoczne.

Koncepcja terminala wykonana została przez warszawską firmę ATI - Architektura Technika Inwestycje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY