REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Powstanie park, który stanie się wizytówką Radomia

  • Autor: UM Radom
  • 10 wrz 2014 15:08
Powstanie park, który stanie się wizytówką Radomia
Wielkie zmiany w Radomiu, fot. UM Radom

Radom rozpoczął pierwszy etap tworzenia parku kulturowego nad Mleczną. Będą ścieżki rowerowo-rolkowe, oczka wodne, rozlewiska, wysepki, place zabaw, które uatrakcyjnią ten obszar.

REKLAMA

Jak informuje radomski magistrat już latem przyszłego roku będzie można już korzystać z przejażdżki rowerowej nad Mleczną. Pierwszy etap tworzenia parku kulturowego w tej okolicy wchodzi w fazę realizacji: MZDiK ogłosił właśnie przetarg na budowę przedłużenia ulicy Odrzańskiej (Bulwar Północno-Zachodni) i połączenie ulicy Piotrówka z ulicą Jaworową (Bulwar Południowo-Wschodni).

Magistrat podaje, że realizacja rozpocznie się już w najbliższym czasie, bo czas składania ofert przetargowych upływa 18 września. Inwestycja ma być gotowa do 30 czerwca przyszłego roku.

- To ogromne przedsięwzięcie w najstarszej części miasta obliczone jest na kilka lat. Park Doliny Rzeki Mlecznej z czasem na pewno stanie się nie tylko ulubionym miejscem rekreacji Radomian, ale i prawdziwą jego wizytówką i atrakcją – mówi prezydent Andrzej Kosztowniak.

Urząd na sam początek planuje budowę ścieżek rowerowo-rolkowych i ułożonych równolegle chodników spacerowych. Jedna linia, biegnąca od  ulicy Maratońskiej do ulicy Okulickiego, połączy zalew na Borkach ze Starym Ogrodem 1, 2 km. Druga zaś, długości około 600 metrów, położona bardziej na południe, skomunikuje ulicę Jaworową z Piotrówką. Plan jest taki, aby przyszły park stał się też łącznikiem scalającym poszczególne części miasta.

W przyszłym roku miasto starać się będzie o pozyskanie dofinansowania zewnętrznego na kolejne etapy prac związanych z tworzeniem parku. Na budowę oczek wodnych, rozlewisk, wysepek, które uatrakcyjnią ten obszar, Wodociągi Miejskie starać się będą o pieniądze z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Radomski urząd podaje, że w parku docelowo zagęści się sieć ścieżek, powstaną także miejsca do aktywnego wypoczynku młodzieży i dorosłych, place zabaw dla dzieci, miejsca do grillowania, wybiegi dla psów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY