REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Praca nad koncepcją i projektami rewitalizacji Starego Fordonu

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 05 gru 2014 09:06
Stary Fordon, fot. UM Bydgoszcz

Bydgoszcz do 2020 roku planuje wydać 50 mln złotych na ożywienie Starego Fordonu.

REKLAMA

Rozpoczęcie koncepcyjnych prac nad rewitalizacją umożliwił tegoroczny budżet, w którym zarezerwowano środki finansowe na przygotowanie dokumentacji i ewentualne wykupy. Gotową koncepcją projektową ZDMiKP będzie dysponować na przełomie grudnia i stycznia. Umożliwi to następnie podział rewitalizacji na spójne etapy. Na koniec przyszłego roku miasto powinno dysponować dokumentacją projektową  która umożliwi pozyskanie stosownych decyzji  administracyjnych zezwalających na realizację zadania oraz  przygotowanie dokumentów przetargowych na roboty budowlane w roku 2016. 

Rewitalizacja z założenia nie ma ograniczać się w Starym Fordonie wyłącznie do infrastruktury. Pierwsze programy „miękkie” są już uruchamiane - podaje bydgoski magistrat.

Miastu udało się m.in. przy wsparciu Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego otworzyć kawiarnię „Cafe Rynek”. Projekt „Rynek w Starym Fordonie – powrót spotkań” to wspólne działania Miasta Bydgoszczy oraz Fundacji dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. W udostępnionym przez Miasto lokalu przy ul. Rynek 6 mieszkańcy, urzędnicy, radni i zapraszani eksperci opracują wspólny plan działań zmierzających do ożywienia tego kwartału. Świetlica ma stać się miejscem aktywności i spotkań mieszkańców.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY