REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Prace nad Nowym Centrum Łodzi wkroczyły w decydującą fazę

  • Autor: UM Łódź
  • 11 sie 2014 09:31
Prace nad Nowym Centrum Łodzi wkroczyły w decydującą fazę
Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska i Dyrektor NCŁ Błażej Moder, fot. UM Łódź

W Łodzi rozpoczęły się konsultacje społeczne. Powstanie również masterplan dla Nowego Centrum Łodzi. Będzie gotowy do końca br.

REKLAMA

Prezydent Hanna Zdanowska poinformowała, że prace nad projektem Nowego Centrum Łodzi wkroczyły w decydującą fazę. W związku z tym, zaistniała konieczność przygotowania odpowiedniego dokumentu, który wskazywał będzie ścieżkę realizacji całego projektu. Tym dokumentem ma być właśnie masterplan, przygotowany przez firmę doradczą Deloitte Business Consulting S.A., Dokument zostanie skorelowany z budżetem miasta oraz z wieloletnią prognozą finansową. Umożliwi to przyznawanie pierwszeństwa inwestycjom, które przez mieszkańców Łodzi zostaną uznane za priorytetowe.

Masterplan jest już ostatnim elementem tworzenia Nowego Centrum Łodzi i ma być gotowy do końca bieżącego roku. Szersza wizja strategii opracowanej w dokumencie, może sięgać nawet 2030 roku.

Projekt Nowego Centrum Łodzi opiera się na dwóch filarach: przepisach prawa oraz zapotrzebowaniu społecznym. W związku z tym rozpoczęto konsultacje w sprawie priorytetów, czyli tego co dla mieszkańców jest szczególnie ważne, jeżeli chodzi o inwestycje przeprowadzane w ramach NCŁ. Swoje opinie można wyrazić w ankiecie, a konsultacje potrwają do 18 sierpnia (z możliwością wydłużenia okresu ich trwania).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY