REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Prace postępują na budowie Centrum Rekreacji Wodnej w Elblągu

  • Autor: UM Elbląg
  • 09 paź 2014 15:58
Budowa Centrum Rekreacji Wodnej, fot. UM Elbląg

Od 5 miesięcy trwają prace przy budowie Centrum Rekreacji Wodnej w Elblągu. Już widać fundamenty przyszłego kompleksu, w którym znajdą się cztery baseny: sportowy 25-metrowy, do nauki pływania, rekreacyjny oraz dla dzieci. Wykonawcą inwestycji jest elbląska firma Elzambud.

REKLAMA

Do końca 2014 r. zaplanowano wykonanie prac na etapie zadaszenia obiektu w stanie surowym, tak aby w okresie zimowym można było prowadzić roboty wykończeniowe wewnątrz budynku. Już w III kwartale przyszłego roku elblążanie będą mogli skorzystać z nowoczesnego kompleksu.

Centrum Rekreacji Wodnej jest pierwszym etapem inwestycji. W ramach innego projektu miasto przygotowuje się do remontu ulicy Moniuszki. W przyszłości władze miasta planują rewitalizację zamkniętego kąpieliska przy ul. Spacerowej, znajdującego się w sąsiedztwie obecnej inwestycji.

Budowa Centrum Rekreacji Wodnej będzie kosztowała 26 mln zł, z czego 16,2 mln zł jest kwotą dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY