Prace postępują na budowie dworca Łódź FabrycznaUM Łódź - 22-08-2014 09:17


Prace na budowie idą pełną parą. Łódzki magistrat systematycznie informuje o aktualnym stanie prac dla tej najważniejszej dla przyszłości Łodzi inwestycji.

- Na bieżąco raportujemy łodzianom postępy prac przy budowie nowego dworca Łódź Fabryczna. Chodzi nie tylko o sam obiekt stacji, ale również o całą złożoną infrastrukturę: układ komunikacyjny, torowisko oraz tunel, który zagłębia się pod ziemię na poziom 16 metrów - powiedziała na konferencji prasowej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Jak podaje łódzki urząd najważniejsze jest to, że wszystkie roboty przebiegają terminowo, zgodnie z harmonogramem. Jak poinformował dyrektor ZDiT Grzegorz Nita, główne prace prowadzone są obecnie na styku dwóch inwestycji - tych kolejowych jak tunel oraz komunikacyjno-drogowych na powierzchni.

Wlot tunelu dworca Łódź Fabryczna - którego przestrzeń robi wrażenie - zaczyna się w okolicach ulicy Niciarnianej i dalej konstrukcja schodzi w dół. Jak podaje UM Łódź, aktualnie prawie gotowy jest odcinek tunelu do ulicy Kopcińskiego, na którym wykonano już 100 proc. ścian szczelinowych i 90 proc. płyty dennej. Trwają także prace przy rozbiórce wiaduktu na ulicy Tramwajowej.