REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pracownia WXCA projektuje żłobek na warszawskiej Woli

  • Autor: Urząd Dzielnica Wola m.st. Warszawy
  • 19 paź 2015 11:50
Pracownia WXCA projektuje żłobek na warszawskiej Woli
fot. WXCA

Na Odolanach przy ul. Ciołka powstanie pięciooddziałowy żłobek według koncepcji pracowni WXCA.

REKLAMA

W lipcu br. dzielnica rozstrzygnęła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej nowego żłobka, który ma powstać przy ul. Ciołka 26a. – Dziś możemy zaprezentować efekty prac biura projektowego, które przygotowało cztery koncepcje nowego obiektu oświatowego. Po konsultacjach z przyszłym użytkownikiem wybraliśmy wariant, który został uznany za najbardziej funkcjonalny - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola.

W przyszłym żłobku utworzonych zostanie pięć oddziałów, do których uczęszczać będzie 150 maluchów. Budynek będzie się składał z dwóch kondygnacji nadziemnych i jednej kondygnacji podziemnej. Zapewnione zostanie pełne zaplecze administracyjne, pomieszczenia pomocnicze, szatnia oraz kuchnia. Na terenie przyległym powstanie wygrodzony plac zabaw o powierzchni ok. 200 mkw.

Teraz biuro projektowe WXCA przystępuje do przygotowania ostatecznego projektu budowlanego. - Zakończenie prac projektowych planujemy na II kwartał 2016 roku. Po nich rozpoczną się roboty budowlane. Natomiast zakończenie inwestycji przewidujemy już w 2017 roku – zapowiada Strzałkowski. Przewidywany koszt inwestycji to ok. 6 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY