REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Projekt rewitalizacji doliny Bystrzycy gotowy

  • Autor: UM Lublin
  • 04 lis 2015 12:10
Projekt rewitalizacji doliny Bystrzycy gotowy
fot. Fotolia

Zakończyły się wstępne prace przy projekcie rewitalizacji doliny rzeki Bystrzycy wraz z zagospodarowaniem terenów położonych w obszarze nadrzecznym.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Lublina, głównym celem działań jest pełne wykorzystanie potencjału rekreacyjnego Bystrzycy, „przywrócenie” rzeki miastu, a także poprawa bezpieczeństwa przeciwpowodziowego. Projekt przyczyni sie także do kompleksowej rewitalizacji terenów nadrzecznych, w tym Parków: Zawilcowa, Rusałka, obszaru pomiędzy ulicami Romera a Janowska, terenu Lubelskiego Klubu Jeździeckiego, czy zdegradowanych terenów Ośrodka Marina nad Zalewem Zemborzyckim.

Projekt Rewitalizacji doliny rzeki Bystrzycy wraz z zagospodarowaniem terenów położonych w obszarze nadrzecznym będzie realizowany w siedmiu obszarach.

Jednym z obszarów jest rozwój miejskich terenów zielonych w dolinie rzeki Bystrzycy wraz z niezbędną infrastrukturą, w tym: utworzenie parków: Rusałka, Zawilcowa i parku nadrzecznego pomiędzy ulicami Janowską i Romera, budowa ogrodu jordanowskiego „Przyjaźń” nad rzeką Bystrzyca w dzielnicy Tatary, budowa 4 plaż, 30 km ścieżek rowerowych, biegowych i pieszych wzdłuż rzeki wraz z oświetleniem i małą architekturą, budowa 10 kładek pieszo-rowerowych na Bystrzycy oraz 10 przystani kajakowych wzdłuż rzeki Bystrzycy.

W planach jest również budowa na terenie Ośrodka Marina Lubelskiego Centrum Żeglarstwa.

- Całkowity koszt realizacji projektu szacowany jest na ok. 456 mln zł. Realizacja rozpocznie się po uzyskaniu  finansowania zewnętrznego w II kwartale 2016 roku i potrwa do pięciu lat. Obecnie trwa opracowywanie szczegółowej koncepcji, studium wykonalności, dokumentacji technicznej, na podstawie których, po otrzymaniu stosownych pozwoleń, rozpoczną się prace - mówi Zdzisław Strycharz, doradca prezydenta miasta Lublin ds. rewitalizacji doliny Bystrzycy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY