REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Projekt Zahy Hadid w Seulu to skok w przyszłość

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 21 kwi 2015 14:15
Azja, fot. Fotolia

Dongdaemun Plaza w Seulu autorstwa Zaha Hadid Architect jest projektem oszałamiającym. W zeszłym roku futurystyczna bryła, zarazem prosta i surowa, przyciągnęła 8,5 miliona osób biorących udział w wydarzeniach w niej organizowanych.

REKLAMA

Surrealistyczna bryła DDP jest wynikiem kontekstu miejsca, innowacyjnych technologii i założeń narzuconych przez władze Seulu. Jej konstrukcja zaciera granice między architekturą a krajobrazem miejskim, między tym co na wewnątrz i na zewnątrz. Obiekt ma stanowić nowy typ przestrzeni publicznej.

Dongdaemun Plaza zaprojektowała pracownia Zaha Hadid Architect, tak aby obiekt pełnił wiele funkcji. Innowacyjny budynek umożliwia organizowanie wystaw, pokazów mody czy konferencji. Na terenie DDP znajdują się m.in. galerie sztuki, sklepy, muzea, całodobowy targ wzornictwa.

DDP ma być nowym centrum dzielnicy. To miejsce wypoczynku, relaksu i schronienia dla każdego, które pełni również rolę oazy zieleni - taki nowy typ parku w zatłoczonym mieście.

Jednym z założeń DDP było stworzenie przestrzeni, która stanowiłoby aktywne forum wymiany myśli technologicznej, angażującej społeczność w zbiorowy dialog i umożliwiającej rozwój młodych talentów. Stąd organizowanie licznych wystaw czy seminariów.

Jak podkreślają architekci, realizacja tego wyjątkowego pod każdym względem projektu nie byłaby możliwa bez oprogramowania BIM, które ułatwiło pracę projektantom.

W pierwszym roku swojej działalności niezwykły projekt Dongdaemun Projekt Plaza przyciągnął do swojego wnętrza ponad 8,5 miliona osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY