REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Proste i wielofunkcyjne meble w przestrzeniach publicznych

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 29 kwi 2015 14:18
Proste i wielofunkcyjne meble w przestrzeniach publicznych
Meble z kolekcji LINK, fot. Marbet Style
Proste i wielofunkcyjne meble w przestrzeniach publicznych
Proste i wielofunkcyjne meble w przestrzeniach publicznych
Proste i wielofunkcyjne meble w przestrzeniach publicznych
Proste i wielofunkcyjne meble w przestrzeniach publicznych
Proste i wielofunkcyjne meble w przestrzeniach publicznych

Wielofunkcyjność, prostota i łatwość użytkowania to cechy, którymi charakteryzują się projekty przestrzeni użyteczności publicznej. Zobaczcie meble projektu Mai Ganszyniec i Krystiana Kowalskiego, które charakteryzują się właśnie takimi cechami.

REKLAMA

Marka Marbet Style postanowiła ułatwić zadanie projektowania wielofunkcyjnego architektom i wprowadziła na rynek ultranowoczesną kolekcję LINK - koncepcję mebli zaprojektowaną przez Maję Ganszyniec i Krystiana Kowalskiego.

LINK to koncepcja mebli modułowych zaprojektowanych z myślą o nowoczesnych strefach wypoczynku w przestrzeniach biurowych, publicznych i mieszkalnych. To system, który umożliwia dowolną aranżację w zależności od wielkości wnętrza. Zestaw geometrycznych brył siedzisk w prosty sposób łączy różne funkcje. Wielowariantowość kolekcji angażuje użytkownika do budowania własnej wersji mniejszych i większych zestawów. Każdy z nich może kryć w sobie dodatkowe elementy, które sprawią, że dane zestawienie będzie wyjątkowe.

Proste połączenie wielu funkcji
LINK ułatwia aranżację wnętrza z wykorzystaniem zieleni, dzięki specjalnym miejscom przeznaczonym na kwiaty doniczkowe. Posiada dodatkowe elementy - ulotkowniki i gazetowniki, pozwalające na estetyczne eksponowanie materiałów reklamowych i prasy. Zastosowanie tapicerowanych blend pozwala zarówno na wyznaczenie oddzielnych stref w przestrzeniach typu open space jak i na ich wyciszenie. LINK umożliwia możemy dowolne podzielenie przestrzeni i wydzielenie odrębnych miejsc odpoczynku lub pracy. Obrotowe stoliki, skrzyniowe pufy, stoliki z podwójnymi blatami, przynoszą użytkownikowi dodatkowe praktyczne rozwiązania.

Projekt, który ma służyć użytkownikowi
Koncepcja mebli LINK została zaprojektowana przez duet najzdolniejszych polskich designerów - Maję Ganszyniec i Krystiana Kowalskiego z myślą o ułatwieniu zadania projektowania przestrzeni publicznych. LINK ma służyć jednak nie tylko architektom, ale przede wszystkim użytkownikom takich przestrzeni. „Koncepcja mebli LINK powstała w odpowiedzi na zgłaszane nam potrzeby. Od lat funkcjonujemy na rynku mebli kontraktowych i bardzo dobrze znamy jego problemy. Ta kolekcja ma pomóc w ich rozwiązywaniu” - mówi Lidia Kowalska - Getler, Manager Biura Rozwoju Biznesu firmy Marbet.

Maja Ganszyniec - absolwentka wydziału Design Product londyńskiego Royal College of Art (2008) oraz krakowskiej ASP (2005). Obecnie prowadzi w Warszawie Studio Ganszyniec, specjalizujące się w projektowaniu mebli i produktów przemysłowych. Jej prace były pokazywane na wystawach m. in. w Mediolanie, Amsterdamie, Berlinie i Londynie, oraz opublikowane przez Domus, Icon, Abitare czy Wallpaper.

Krystian Kowalski ukończył projektowanie produktu w Royal College of Art w Londynie (MA 2010) oraz Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (MA 2008). Jego prace pokazywane były między innymi na wystawach w Mint Gallery w Londynie, MOCAK w Krakowie oraz na Mediolańskim Triennale. Współpracuje z wiodącymi producentami mebli w kraju i za granicą.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY