REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Przyrodnicza perła w Łodzi odzyska blask

  • Autor: UM Łódź
  • 02 paź 2014 09:03
Przyrodnicza perła w Łodzi odzyska blask
Park im. Reymonta w Łodzi, fot. UM Łódź

W Łodzi zostanie zrewitalizowany piękny zabytkowy park im. Reymonta. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach konkursu "Przyrodnicze perły województwa łódzkiego - program rewaloryzacji zabytkowych parków".

REKLAMA

Prace rozpoczną się już w przyszłym roku - zabiegi pielęgnacyjne, obejmujące 150 oraz wycinkę 32 uschniętych drzew, posadzenie nowych 885 krzewów. W miejsce istniejących zniszczonych alejek i placów parkowych wybudowane zostaną nowe o nawierzchni z płyt brukowych o łącznej powierzchni ponad 4 tys. m kw. Przede wszystkim jednak oczyszczony z mułów będzie również staw przy Białej Fabryce, naprawione jego nabrzeże i skarpy oraz bariery akwenu od strony ul. Piotrkowskiej. Dodatkowo wyremontowanych zostanie 40 ławek parkowych oraz dostawione będą 24 nowe ławki, 30 koszy na śmieci i 5 kompletów do gry w szachy.

Całkowity koszt zadania zamknie się w kwocie 3,87 mln zł, z czego dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wyniesie 67 proc. , czyli 2,58 mln zł. Jak podkreślił prezes WFOŚPiGW Tomasz Łysek, akcja „Przyrodnicze perły województwa łódzkiego - program rewaloryzacji zabytkowych parków" cieszyła się ogromnym powodzeniem, a Łódź już po raz drugi skorzysta z dofinansowania - po parku Źródliska zwaloryzowany będzie zabytkowy park im. Reymonta.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY