REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Radom chce poprawki w budżecie dla lotniska i hali

  • Autor: UM Radom
  • 03 paź 2014 10:19
Poprawki dla lotniska i hali, fot. UM Radom

Prezydent Andrzej Kosztowniak zwrócił się z prośbą do Premier Ewy Kopacz i parlamentarzystów Ziemi Radomskiej o zgłoszenie do budżetu państwa poprawek dotyczących rozbudowy radomskiego lotniska i hali widowiskowo-sportowej - podaje radomski magistrat.

REKLAMA

Rząd przyjął projekt ustawy budżetowej na 2015 r w dniu 25 września br. Niebawem rozpocznie się parlamentarna dyskusja w Sejmie i sejmowych komisjach. - Zwracam się do Pani Premier z prośbą o podjęcie wspólnych wysiłków w sprawie wprowadzenia do budżetu państwa na 2015 r. finansowania inwestycji ważnych dla rozwoju naszego miasta - napisał Prezydent Radomia, Andrzej Kosztowniak.

Jak podaje radomski urząd, w liście do Premier, Ewy Kopacz oraz parlamentarzystów poprosił o zgłoszenie niezbędnych poprawek w celu przesunięcia pieniędzy m.in. na rozbudowę radomskiego cywilnego lotniska, współużytkowanego ze stroną wojskową w kwocie 50 mln zł na 2015 r. Środki  te przeznaczone zostaną na budowę oświetlenia krawędziowego i progów drogi startowej podejść do lądowania do minimów DVOR/DME oraz ILS kat. I. (15 mln zł) oraz przedłużenia  i modernizację drogi startowej do 2.500 m (35 mln zł).

Kolejne poprawka dotyczy budowy hali widowiskowo-sportowej, również w kwocie 50 mln zł. Etap pierwszy realizowany byłby w 2015 r. (25 mln zł), etap drugi natomiast w 2016 r (25 mln zł).

- Planowane wydatki  państwa na 2015 r. przekroczą 343 miliardy złotych. Liczę na to, że w przyszłorocznym budżecie centralnym  uda się zabezpieczyć interes Radomia i przeznaczyć nieznaczną część wydatków  na tak ważne dla mieszkańców inwestycje - podsumował Prezydent, Andrzej Kosztowniak.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY