REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Radom: nowi inwestorzy i plany budowy kilku obiektów

  • Autor: UM Radom
  • 02 lip 2014 11:35
Radom: nowi inwestorzy i plany budowy kilku obiektów
fot. UM Radom

Radomski magistrat poinformował o 6 firmach m.in. Duncan, Azmet i TrytonTech, które chcą zainwestować na terenie radomskiej podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

REKLAMA

Radomski UM poinformowała, że sześć firm chce inwestować i tworzyć nowe miejsca pracy w Radomiu. Radni wyrazili zgodę na wydzierżawienie terenów przy ul. Wośnickiej i Hodowlanej nowym inwestorom.

- Funkcjonująca w Radomiu Podstrefa Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest miejscem, gdzie chętnie i dynamicznie lokowane są przedsiębiorstwa, które w znacznej mierze stanowią o gospodarczym obliczu miasta. Cieszy fakt, że kolejni przedsiębiorcy będą inwestować i tworzyć nowe miejsca pracy. Nasze miasto jest „mentalnie” przygotowane do współpracy z biznesem. W skali Polski, gdzie nadal dominuje zamknięta postawa i bariera na linii urzędnik-przedsiębiorca, przychylność i otwartość miasta jest na wagę złota i dodatkowo motywuje do lokowania inwestycji – mówi prezydent Andrzej Kosztowniak.

Firma Duncan planuje przy ul. Wośnickiej budowę obiektu pod działalność serwisową pojazdów ciężarowych i badawczo – rozwojową. Wartość nakładów, inwestor szacuje na około 2- 2,5 mln złotych. Kolejny inwestor to All 4 Vending s.c. Spółka planuje budowę hali produkcyjno – magazynowej z segmentem biurowym. Szacunkowa wartość inwestycji to 2,5 mln złotych.

TrytonTech, na terenach przy ul. Wośnickiej chce wybudować wielofunkcyjny budynek przemysłowy o pow. ok. 2000 m kw. Inwestycja przewiduje budowę modułu badawczo – rozwojowego oraz części produkcyjnej. Firma Altha Powder Metallurgy, która zajmuje się produkcją elementów metalowych metodą prasowania proszków żelaza zamierza zainwestować około 15 mln złotych. Spółka chce wybudować halę produkcyjną wraz z niezbędną infrastrukturą. Gabec s.c na działce o powierzchni 1 ha, wybuduje halę produkcyjną wraz z niezbędną infrastrukturą.

Kolejny inwestor wydzierżawi działkę przy ul. Hodowlanej. Firma Azmet zmierza wybudować obiekt logistyczno – usługowy o pow. do 7000 m kw. Wartość inwestycji szacuje się na kwotę od 12 do 15 mln złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY