REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Radom: trwają prace przy Parku Mleczna

  • Autor: MZDIK, UM Radom
  • 28 lis 2014 11:52
fot. Fotolia

Przy budowie bulwarów w parku Mleczna trwają intensywne prace. Rozpoczęło się układanie pierwszych warstw konstrukcyjnych nowych odcinków ulic.To pierwszy etap prac przy tworzeniu parku kulturowego w najstarszej części Radomia.

REKLAMA

Największe postępy można zaobserwować przy budowie nowego przedłużenia ulicy Odrzańskiej na radomskim Zamłyniu. Wykonawca koncentruje się obecnie na budowie dolnych warstw konstrukcyjnych nowego przedłużenia Odrzańskiej. W przyszłości będzie ono stanowić bulwar północno-zachodni. Nowe jezdnie będą miały nawierzchnie z betonu asfaltowego, podobnie jak ścieżki rowerowe i tor dla rolkarzy. Przyszłe bulwary będą oświetlone energooszczędnymi lampami typu LED.

Prace, których wykonawcą jest radomska Spółdzielnia Rzemieślnicza Budowlana mają potrwać do końca czerwca przyszłego roku. Koszt to 3,5 mln zł.

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Radomiu z 8 września 2011 roku, w Parku Kulturowym Stary Radom zostały wyodrębnione dwie strefy. Pierwsza z nich, zwana Parkiem Mleczna, obejmuje tereny zielone w dolinie rzeki Mlecznej wraz z grodziskiem Piotrówka. Drugą strefę stanowią natomiast tereny zurbanizowane i pozostałe w granicach Parku Kulturowego Stary Radom. Bulwary, których budowa niedawno ruszyła, oddzielą wspomniane tereny zielone od współczesnej zabudowy po północno-zachodniej i południowo-wschodniej stronie planowanego parku.

Tworzenie samego parku Mleczna potrwa kilka lat. Znajdzie się tam miejsce do aktywnego wypoczynku młodzieży i dorosłych, place zabaw dla dzieci, miejsca do grillowania oraz wybiegi dla psów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY