REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Radomska stacja kolejowa całkowicie się zmieni

  • Autor: PKP S.A.
  • 19 sty 2015 14:53
Radomska stacja kolejowa całkowicie się zmieni
fot. PKP S.A.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły pierwsze prace przy modernizacji stacji Radom. Koszt inwestycji to 100 mln zł.

REKLAMA

Wykonawca rozpoczął pierwszą fazę modernizacji linii kolejowej łączącej stolicę z Radomiem. Szeroki zakres robót obejmuje m.in. przebudowę stacji Radom i Radom Wschodni, a także fragmentu linii kolejowej. Na stacji w Radomiu od czwartku pracują pierwsze ekipy, które zajmują się demontażem sieci trakcyjnej i innych elementów infrastruktury kolejowej. 

Od 20 stycznia br. prace obejmą przejście podziemne. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. uzgodniły z zarządcą dróg w Radomiu tymczasową drogę dojścia na stację. W czasie prac na południowej części stacji, przejście na perony będzie wiodło od placu Dworcowego.

Radomska stacja kolejowa całkowicie się zmieni. Perony zostaną podwyższone, pojawią się nowe wiaty i ławki. Stacja zostanie dostosowana do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Pomogą w tym m.in. windy, nowe dojście na perony i odnowione przejście podziemne pomiędzy placem Dworcowym a ulicą Domagalskiego. 

W ramach inwestycji przebudowany zostanie cały układ torowy. W sumie, na stacji w Radomiu, wymienionych zostanie 38 rozjazdów, które są jednym z kluczowych elementów decydujących o bezpieczeństwie i płynności ruchu kolejowego. 

W ramach wartej 100 mln zł inwestycji, w Radomiu zaplanowano także budowę nowego lokalnego centrum sterowania ruchem kolejowym – skomputeryzowanej nastawni pozwalającej dyżurnym ruchu zarządzać ruchem kolejowym na dystansie nawet kilkudziesięciu kilometrów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY