REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Renowacja zabytkowych witraży wydłuży remont dworca

  • Autor: PKP
  • 17 wrz 2014 14:49
Renowacja zabytkowych witraży wydłuży remont dworca
Rabka-Zdrój, panorama, fot. rabka.pl

PKP S.A. zawarła aneks dotyczący przesunięcia terminu zakończenia modernizacji dworca w Rabce-Zdroju na grudzień 2014 r. Powodem przesunięcia były zalecenia konserwatorskie oraz kwestie związane z ogrzewaniem obiektu.

REKLAMA

Decyzje konserwatorskie wpłynęły na konieczność wykonania na dworcu w Rabce-Zdroju prac dodatkowych, związanych m.in. z renowacją witraży czy doborem koloru elewacji. Zalecenia bazowały na elementach możliwych do odkrycia dopiero po rozpoczęciu prac budowlanych. Na zmianę terminu zakończenia przebudowy wpłynęła również konieczność zapewnienia przez wykonawcę zastępczego źródła ogrzewania. Według harmonogramu, realizacja przyłącza gazowego do budynku planowana jest na przełom zimy i wiosny 2015 r.

Obecnie na dworcu dobiegają końca prace konstrukcyjne związane z budową antresoli w holu głównym. Trwają również prace związane z kompleksową renowacją elewacji zewnętrznej (w tym powrót do pierwotnej kolorystyki obiektu) i remont wiaty peronowej. Rozpoczęto renowację zabytkowych witraży.

Po przebudowie, dworzec stanie się bardziej funkcjonalny i przyjazny podróżnym. Obiekt zostanie w pełni przystosowany do potrzeb osób z ograniczoną zdolnością poruszania się. Dworzec będzie pełnił funkcje nie tylko pasażerskie. Większość powierzchni w budynku zostanie przeznaczona pod działalność Biblioteki Miejskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY