REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Reprezentacyjne place w Warszawie z podziemnymi parkingami?

  • Autor: warszawa.gazeta.pl
  • 02 cze 2015 10:09

Plac Trzech Krzyży, plac Powstańców Warszawy i plac Teatralny - to trzy reprezentacyjne lokalizacje w Warszawie, które stołeczny ratusz bierze pod uwagę w planowaniu podziemnych parkingów - informuje warszawa.gazeta.pl

REKLAMA

Wiceprezydent Warszawy, Jacek Wojciechowski powiedział dziennikarzom, że ratusz nie chce w nieskończoność czekać na atrakcyjne oferty prywatnych przedsiębiorców. Podziemne parkingi, o których mowa od lat, mają zostać wybudowane za pieniądze miasta.

Według obecnych planów pod Placem Powstańców Warszawy zmieści się 300-420 miejsc parkingowych. W ubiegłym roku plac przeszedł remont, po którym nie sadzono drzew na placu, właśnie w związku z planami ponownego rozkopywania.

Jak czytamy w portalu warszawa.gazeta.pl, na Placu Trzech Krzyży, drogowcy zamiast zwęzić i przełożyć jezdnie zgodnie z projektem, który wygrał w konkursie - w oczekiwaniu na inwestora garażu ograniczyli się do wymiany chodników i latarni.

Brak parkingu widać najbardziej na Placu Teatralnym.

Jak podaje gazeta.pl, rozmowy z prywatnymi inwestorami mają zakończyć się w czerwcu, ale ratusz nie spodziewa się pozytywnych rozstrzygnięć i już szykuje się do rozpoczęcia miejskich inwestycji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY