REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rewaloryzacja zabytkowego parku w Piotrkowie Trybunalskim

  • Autor: portalsamorzadowy.pl
  • 03 lis 2014 11:07
Rewaloryzacja zabytkowego parku w Piotrkowie Trybunalskim
Panorama Piotrkowa Trybunalskiego, fot. piotrkow.pl

Zabytkowy park im. księcia Józefa Poniatowskiego w Piotrkowie Trybunalskim przejdzie wielką zmianę. Zaplanowano rewaloryzację, dzięki której zmodernizowane zostaną nawierzchnie alejek, ogrodzenie oraz elementy małej architektury. Pojawi się też oświetlenie LED.

REKLAMA

Inwestycja rewaloryzacji parku im. księcia Józefa Poniatowskiego w Piotrkowie Trybunalskim obejmie zarówno teren parku, jak i ogrodu botanicznego. Większość pieniędzy, czyli 2,2 mln zł pochodzi z dotacji WFOŚiGW w Łodzi. Resztę wyłoży miasto. W sumie rewaloryzacja parku kosztować ma 3 mln zł - informuje portalsamorzadowy.pl

W ramach inwestycji zmodernizowane zostaną nawierzchnie alejek, ogrodzenie oraz elementy małej architektury. Stare oświetlenie zastąpi energooszczędne LED-owe. Przebudowany zostanie staw oraz fontanna w ogrodzie botanicznym. Pojawią się nowe drzewostany, krzewy, kwiaty oraz trawniki.

Z informacji Urzędu Miasta wynika, że do przetargu na rewaloryzację parku stanęło 10 firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyła spółka "Limba" z Warszawy. We wtorek podpisana zostanie umowa z wykonawcą.

Park im. ks. J. Poniatowskiego położony jest w południowej części miasta, w pobliżu jego centrum. Jego pow. to 6,3 ha. Park założony został na przełomie XIX i XX wieku, a oddany do użytku publicznego w 1916 roku. Park posiada cechy klasyfikujące go do geometrycznych ogrodów francuskich i włoskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY