REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rewitalizacja terenów przy dworcu w Świdnicy

  • Autor: PKP
  • 18 lip 2014 14:02
Rewitalizacja terenów przy dworcu w Świdnicy
fot. Fotolia

Polskie Koleje Państwowe S.A. podpisały z Miastem Świdnica oraz Muzeum Przemysłu
i Kolejnictwa na Śląsku list intencyjny w sprawie współpracy przy rewitalizacji terenów
poprzemysłowych w rejonie dworca Świdnica Przedmieście.

REKLAMA

Głównym celem podpisanego listu jest współdziałanie w zakresie stworzenia na części gruntów
należących do PKP S.A. Filii Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Świdnicy, na terenie starej wagonowni o powierzchni około 1,3 hektara. Ma ona przyciągnąć turystów, a także stać się punktem spotkań i aktywizacji mieszkańców Świdnicy oraz miejscem świadczącym o historii komunikacji w województwie dolnośląskim i ośrodkiem pracy naukowej.

Ważnym elementem podpisanego listu jest również rewitalizacja przez samorząd (po przejęciu od PKP S.A.) dworca Świdnica Przedmieście przy współpracy z Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku.

Strony deklarują również wspólne prace koncepcyjne dotyczące zagospodarowania pozostałych terenów poprzemysłowych należących do PKP S.A. w rejonie nieczynnego dworca Świdnica Przedmieście. Podpisany list intencyjny dotyczy terenów o łącznej powierzchni około 13 hektarów.

List intencyjny podpisali Jarosław Bator, dyrektor zarządzający do spraw nieruchomości w PKP S.A., Wojciech Murdzek, prezydent Miasta Świdnica oraz Piotr Gerber, Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY